OSI modeļi un varbūt “Netflix & chill”

Prolologs

Septiņdesmito gadu beigās, astoņdesmitajos gados notika centieni definēt plaši atzītus tīkla veidošanas un savienošanas veidus. OSI modeļa izveide bija mēģinājums panākt, lai visi dažādie aparatūras un programmatūras ražotāji vienotos par sistēmu dažādu tīkla tehnoloģiju izstrādei.

Turpinājumā ir mans mēģinājums liriski aprakstīt OSI modeļa implementāciju cauri visnotaļ mūsdienīgu nodarbi – Netflix skatīšanos un atpūtu (šoreiz gan tomēr bez “chill”) ar alus kausu blakus.Slānis 7 – Lietotne

Continue reading

Studenta murgs – demo

Skatos melnrakstus un te viens raksts nepublicēts par to kā gāja ar darbiņu datorgrafikā/animācijā pirmajā kursā. Veicās salīdzinoši slikti (kursā labi, ja kādam bija vājāks vērtējums par manu (protams, neņemot vērā tos, kas saprata, ka IT nozare nav vēl gatava priekš viņiem un pārtrauca studijas)).

Visu biju atlicis uz pēdējo brīdi. Pētīju JavaScript ietvarus spēļu veidošanai. Izvēle krita uz Phaser ietvaru. Tieši tajā laikā HumbleBundle piedāvāja iegādāties paku “animation sprite” priekš spēļu izveides. Ziedoju aliņa naudu un iegādājos.

Centos izveidot spēli, kas atbilda mana iepriekš izveidotas spēles scenārija motīviem, bet laika trūkuma dēļ iznāca vājš prototips. Pat tekstu neiecentrēju un neizveidoju sakarīgu domu burbuli cilvēciņam, lai lēti radītu noskaņu kaut kādu apokaliptisku noskaņu.

Rezultāts:

Continue reading