Mana pirmā Android aplikācija – 1. daļa?

Kopš esmu Android telefona īpašnieks, mana vēlme izveidot kādu vienkāršu, iesācēju līmeņa aplikāciju saviem spēkiem ir tikai augusi un sasniegusi līmeni, kad varētu beidzot ķerties pie darba. Protams, ar Java valodu nekad nav bijusi īsta darbošanās, tāpēc meklēju citas alternatīvas. Un laikam arī atradu – PhoneGap!

PhoneGap ļauj veidot vienkāršotu tiltu starp javascript un ierīcēs iebūvēto pieeju dažādiem API, tai skaitā, Geolocation, Compass, Contacts, Accelerometer, Storage un tā tālāk.

Kaut arī mēģināsim izmantot tikai javascript un css, par pamata darba vidi izmantosim populāro Eclipse, kura tiks vairāk vai mazāk speciāli pielāgota Android aplikāciju izstrādei. Pamatā ērtumam (ar vienu klikšķi varēsim kompilēt aplikāciju un startēt to Android emulātorā) un izveidotās komūnas lielumam. Ja kas noies greizi, tad visticamāk risinājumu problēmai būs iespējams atrast ātrāk nekā jaunajai Word versijai nomainīt lapu numerāciju.
Continue reading

Twitter Bootstrap

Kaut arī neatceros, ka pamatskolā vizuālās mākslas skolotājs Vitauts būtu kaut kā slikti izteicies par manām mākslinieciskajām spējām (atskaitot to gadījumu, kad viņš vēlējās, lai manā zīmējumā būtu zaķis bez dzimuma identifikācijas pazīmēm), manas zīmēšanas spējas interneta vidē ir novērtējamas ar mīnusa zīmi.

Ticu, ka neesmu tāds vienīgais, tāpēc nezinātājiem vēlos ieteikt Bootstrap no Twitter veidotājiem. Kas tas ir? Nu, to varētu nosaukt par iespēju nedizaineriem izmantot vienota stila CSS sagataves, kuru funkcionalitāti papildina Javascript un, kas reprezentē ciešamu lietotāju saskarni.

Gaumes, protams, ir dažādas, bet varbūt šī ir iespēja izvēlēties starp mazāko ļaunumu (piemēram, programmētāju dizainera lomā) un varbūt, ņemot vērā Apache License v2.0 nosacījumus, priekšroku dot šāda veida risinājumiem…

Varbūt…

Tas taču ir normāli īsi pirms desmitiem uzlikt austiņās ciešamu mūziku, apgulties un izslēgt gaismu.
Savā ziņā meditēt un būt ar sevi. Domāt. Nesteigties.

Atklāt kādu jaunu ierakstu. Es, piemēram, glābjoties no SWH un tajā skanošā Modo murga, atradu 104.6 (Liepājā) frekvenci, kurā šobrīd skan klarnetes emocijas, kairinājums un aplausi beigās.

Manuprāt, pelnīti.

Un staipu tagad savu degunu un ieklausos tā klusajos krikšķos. Nesvarīgi, bet pat tādā atrakcijā var atrasts interesantāku piedāvājumu par  SWH mūziku…