Vecums nenākot viens. Vecumam ir draugi.

Neskatoties uz to, ka, ejot uz darbu tos savus aptuvenos divus kilometrus, parasti izmantoju mobilo telefonu, lai pamostos, klausītos rīta ziņas vai vienkārši mūziku, ļoti bieži pieķeru sevi pie domas, ka varbūt esmu mājās aizmirsis mobilo telefonu. Reizēm pat steigā pataustu kabatas.

Pat neskatoties uz to, ka man tajā brīdī austiņās skan mūzika. No tā paša telefona, kuru šķietami esmu aizmirsis mājās. Vecums, redz, nenākot viens.

Un kāpēc man liekas pašsaprotami, ka pēc četrdesmit gadiem būšu puskurls un noteikti vājprātīgs? Katrā ziņā ceru, ka pēc daudziem gadiem pirmās aizmirstās atmiņas būs sliktas atmiņas.

Versija par informācijas izvietošanu uz afišas stabiem

Šodien vējā pamanīju, ka uz dažiem afišas stabiem Liepājā kāds censonis izvietojis reklāmas, kas vairāk vai mazāk glītā veidā sveicina ar jaunā gada iestāšanos. Pievērsu uzmanību afišai arī tāpēc, ka zem informācijas bija publicēta saite uz reklāmas veidotāja vietni blogspot pasaulē. Zinu, ka tur bija vārds janis un viņa, acīmredzot, uzvārds, bet žēl, ka vairs to neatceros (paldies, alutiņam un citām krietnām domām!). Tiesa, varbūt viņam vajadzētu padomāt par kāda viegla iegaumējama interneta domēna iegādi, lai tādi cilvēki kā es varētu vieglāk dzīvot un nemocīt sevi. Nav jau tie domēni tik dārgi.

Bet, nu, ne jau īsti par to būtu stāsts.
Continue reading

32 bitu Linux kernelis un 4 GB RAM manā klēpjdatorā

Šodien draudzīgi tiku pie 2 GB DDR3 operatīvās atmiņas moduļa, kuru steidzīgi nomainīju ar datorā esošo 1 GB RAM moduli. Tā kā datorā esošā 32 bitu Ubuntu versija nelikās par to ne zinis, tad pēc nelielas interneta pāršķirstīšanas nonācu pie diviem risinājumiem:

1. Likt uz datora 64 bitu linux kerneļa versiju;
2. Likt uz datora linux kerneļa versiju ar iespējotu PAE instrukcijas izmantošanu;

Izvēlējos otro variantu, jo, kaut arī ar PAE iespējoto kerneļa versiju programmas pašas atsevišķi nespēs izmantot vairāk operatīvo atmiņu un tādā ziņā ātrdarbība neuzlabosies, pastāv kaut kāda maza iespēja manā iztēlē (īsti neesmu praktiski vēl pārbaudījis), ka vismaz varēs morāli startēt fonā nedaudz vairāk aplikāciju nekā tas tika darīts iepriekš. Mani kā vienmēr kaut kas attur no tās sasodītās ’64 bit’ simbolu virknes. Iespējams, tās ir manas sagrautās pašapziņas paliekas no Windows laikmeta un lasītais, ka ar dažām aplikācijām 64 bitu vidē varētu būt problēmas. Piemēram, Virtualbox un mēdiju kodekiem.

Tad nu pacentos ar iemīļoto Ctrl+C un konsolē ar Shift+Ctrl+V iekopēt:

sudo apt-get install linux-image-generic-pae linux-generic-pae linux-headers-generic-pae

Pēc konsoles datu apstrādes apstiprināju savus nodomus ar “y” un “Enter” nospiešanu un pēc neilga brīža gaidīšanas varēju pārstartēt datoru.

Ja godīgi, tad tīkla aplikācija ņēma un pārstāja darboties jaunajā kerneļa versijā, bet domāju, ka tas būs tikai pagaidām līdz atradīšu kādu risinājumu.

Iespējams. Katrā ziņā GRUB jau kā vienmēr piedāvā startēt sistēmu arī vecā kerneļa ietvaros.

P.S.

Tas, ka nevienam neiesaku izmantot šādu programmatūras upgreida veidu un stāstu tikai par savu pieredzi, laikam nozīmē to, ka nenesu atbildību par Tava datora sistēmas stabilitāti pēc šādām darbībām :)

Ubuntu 12.04 gaidās

Pēc dažiem mēnešiem izstrādātāji no Canonical sola laist klajā jaunāko Ubuntu Precise Pangolin versiju. Kaut arī es parasti esmu bijis atsaucīgs pret jaunām lietām, jaunais Ubuntu Unity man tiešām negāja pie sirds, jo šķita pārāk zaļš un nepierasts, tāpēc vairāk vai mazāk pārvācos uz Linux Mint un pēc tam, šķiet, uz Ubuntu 10.10 ar veco labo Gnome darba virsmu.
Continue reading