Lieldienas

Ja kādreiz pamatskolā pēc Lieldienu sagaidīšanas un atgriešanās skolas solā, parasti viens otram palepojās ar apēsto olu skaitu, tad mūsdienās šādi sasniegumi droši vien nevienam neliktu kļūt lepnam. Kādreiz pat pamatskolā bija idioti, kas teicās, ka apēduši pat 15 vārītas olas. Tiesa, viņi pārsvarā bija lietuviešu tautības bērni un no viņiem varēja dažādus brīnumus sagaidīt. Nu, un vispār – ja kāds viņiem sastāstīja, ka tāpēc krāniņš paliks garāks – tad, lai tik stūķē iekšā un cenšas līdzināties Garija Portera brīnumnūjiņai, kas tik bieži pārsteidz ar dažādu brīnumu izšaušanu.
Continue reading

Skrēju

Šodien ar Andri bijām aizgājuši paskriet gar jūru un jāsaka, ka iesākumam nemaz tik sūdīgi nebija, ja ņem vērā, ka pēdējo reizi tik garu gabalu skrēju, kad mācījos vēl pamatskolā. Tajos dažos noskrietajos kilometros bija gan kāpumi, gan kritumi un kopumā (vismaz ar sevi) esmu apmierināts. Pirmajai reizei būs labi un būs vismaz tagad iespēja uzlabot rezultātu jau tuvākajā laikā – trešdien.

Rakstu nesakarīgi, bet tas droši vien tāpēc, ka smadzenes tikušas pie papildus skābekļa. Un tas patīkami atgādina par aliņu.

Attiecību līkloči un alus

Iepriekšējā nedēļas nogalē paspēju izdzert alus daudzumu, kādu narkologi uzskata teju par pieļaujamo maksimālo normu mēneša garumā un draudzene manī bija tik vīlusies, ka svētdien pateica, ka nevēlas redzēt kā es dzeru alu. Nu, kaut arī alus ir vienīgais garšīgais alkohols, apņēmos samazināt savu alus patēriņu gan sevis dēļ, gan draudzenes vēlmju dēļ. Nevarētu teikt, ka man tas sagādātu problēmas. Slāpes veiksmīgi veldzēju ar minerālūdeni.
Continue reading

nedēļas garumā 2011-04-10

 • hei, kāpēc esmu viens no tiem retajiem puišiem, kas nemāk lasīt daiļā dzimuma domas? #
 • Šodien kafijas diena. Līdz ceturtdienai jānobeidz to "nemaksātāju prodžektu". #
 • Pamanīju, ka jaunajā draugiem.lv versijā ir iespējams meklēt frāzes vēstulēs. Viens liels plus. #
 • Pirmo reizi dzirdu, ka skavotāju sauc par "staipleru". Laikam dzīvoju citu matēriju līmenī. #
 • Pēc 15 mēnešu pārtraukuma ir iznākusi Skype 2.2 Beta versija. #
 • Šodien piemērota diena, lai pēc darba dienas beigām iemalkotu kādu aliņu. Tiesa gan – citas darba dienas arī bija tam piemērotas. #
 • Ar brāli plānojam izveidot grupu. Droši vien spēlēsim elektronisko mūziku vai "hip hop". Nu, tas ir tur, kur mazāk talants ir nepieciešams. #
 • Smējos nedaudz. Šodien pat iekš FP biju ilgāk par vienu otru LiepU studentu. Nemaz neesmu tik vecs sakārnis :) Pārspēju pat vieslektori :) #
 • Vakar tā kā izdzēru 13 aliņus. Droši vien tāpēc šodien sūdīgi :D #

Pavasara smarža

Vakar izskrēju no darba vietas (bieži gan neskrienu tā prom) un, kopā ar Liepājas vēju, degunā iecirtās pavasara smarža. Zinu, ka citiem pavasaris smaržo tur pēc kaut kādām puķēm, dubļiem vai puvušām koku lapām un citiem sūdiem, mans pavasaris smaržo pēc mitrām koku mizām.

Ja kādreiz agrā pavasarī esi mēģinājis ieurbties bērza mizā, tad ticu, ka šo smaržu pazīsti. Vēl man šī smarža asociējas ar laiku, kad biju jaunāks un dumjāks un centos palīdzēt ar kaut kādu tur meža stigu tīrīšanu. Pavasara dzestrums, motorzāģa rūkšana, degvielas maisījuma aromāts un aliņš plastmasas iepakojumā darba spara beigās.

Nostaļģija.

Redzēsim kāds šodien būs piedāvājums Maxima veikalā un, iespējams, būs jāatsauc atmiņā plastmasas alus garšu. Rubenis vēl ir pārdošanā? Kurš ir labākais 2 litru alus?

Ļauj, lai pirksti runā

Lejupielādēju uz sava mazā telefona aplikāciju AllCallRecorder, kura, protams, nodrošina mobilā telefona sarunu automātisku ierakstu 3gp formātā. Tīri vai noderīga aplikācija, ja, piemēram, interesējies par dzīvokļa īrēšanu un nevēlies katru sīkumu pierakstīt uz kādas nobružātas A4 formāta lapiņas vai uz sasvīdušas Ivara rokas.

Vēl šī aplikācija ir noderīga, lai pēc tam klausītos savā tizlajā balsī. Nu, es, protams, pieņemu, ka patiesībā mana balss nav tizla, jo šo it kā tizlumu manai balsij piešķir mūsdienu tehnoloģijas, kas diemžēl vēl nespēj apstrādāt manu desmitās paaudzes balss tembru.

Gaidot lielo Tēvijas tehnoloģisko progresu, esmu izlēmis netraumēt savu pašapziņu, kura pēc alus lietošanas samazināšanas jau ir cietusi, un lieki nerunāt mobilā telefona klausulē. Tas, šķiet, ir tieši tas uz ko esmu tiecies visus šos pēdējos mēnešus..

Arī pēdējais mobilā telefona rēķins pastāstīja, ka (pat neskatoties uz bezmaksas sarunām kāda zaļā tīklā) esmu pēc savas iniciatīvas runājis mazāk par astoņām minūtēm.

Vienmēr taču vari atsūtīt man elektronisko vai pat standarta pastu, ja mājās ir grūtības ar elektrību.

Gaidīšu!

Interneta pārlūka Opera draugiem.lv rīkjoslas atjauninājums

Startējusies jaunā sociālā tīkla http://draugiem.lv versija un līdz ar šo versiju, tai pa pēdām seko interneta pārlūka Opera rīkjoslas atjauninājums, kas nedaudz atvieglo navigāciju sociālajā tīklā.

Lielas izmaiņas nav izveidotas. Vēl joprojām attēls tiek atvērts ar window.open metodi ar visām tam sekojošām problēmām. Pievienoju to pašu izvēlnes moduli arī, ja tiek uzklikšķināts uz attēla-linka.

Attēli:

opera menu screenshot
Papildinātā navigācija

Papildinātā navigācija
Papildinātā navigācija

Lejupielāde

Droši vien šo rīkjoslas versiju varēs izmantot līdz brīdim, kad tiks mainīta lietotāju profila linka struktūra. Turam īkšķus un lietojam…

nedēļas garumā 2011-04-03

 • Loģika: rudenī pagriež laiku, lai rīti būtu gaišāki, bet pavasarī – lai rīti būtu tumšāki. #
 • Acīmredzot man darbā stress, jo šobrīd brīnos par paplašinātajām acu zīlītēm un sirds ritmu, kas līdzīgs Reiniku Laura "šis skrien" dziesmai #
 • Muļķīgi tagad iedomāties, ka stipra kafija spēs pozitīvi ietekmēt manu veģetatīvo nervu sistēmu. Bet mēģināts nav zaudēts… #
 • Pilnīgi sirds sažņaudzas. http://twitpic.com/4e7x1m #
 • Šodien jūtos neierasti sūdīgi. Google uzskata, ka es pat varētu būt stāvoklī. Šoreiz gan tā kļūdās… #
 • Dodos uz centru. http://twitpic.com/4f8087 #
 • Startēju Firefox vidē jaunu cilni un kā veca tante gaidu minūti un nesaprotu kāpēc man nepiedāvā vismaz manas populārākās lapas. #

Personalizētā meklēšana interneta pārlūkā Opera

Lai interneta pārlūkā Opera pievienotu kādu personalizētu meklēšanas parametru, jācenšas nospiest Ctrl+F12 un aktivizēt Search paneli.

Opera Search panelis

Spiežam “Add” un piepildām nepieciešamos laukus. Meklēšanas parametra “mainīgais” atzīmēts ar simboliem %s.

opera custom search
Pievienošanas logs

Daži personalizēto meklētāju piemēri:

Personu meklēšana draugiem.lv
Name: draugu meklētājs
Keyword: d
Address: http://www.draugiem.lv/friends/?search=1&query﷐5B9﷐5D=%s

Draugu meklētājs
Draugu meklētājs

Meklēšana Google Maps kartē:
Name: Google kartē
Keyword: m
Address: http://maps.google.com/maps?q=%s

Meklēšana iekš rutracker.org
Name: rutracker
Keyword: r
Address: http://rutracker.org/forum/tracker.php
Use POST: Yes
Query string: nm=%s

Protams, personalizētā meklēšana līdz ar to var notikt no tā saucamā quick search lauka blakus adrešu joslai. Ja ir vēlme izveidot kaut ko specifiskāku, bet nav iespējas pašam izdomāt vajadzīgos datus, tad dod ziņu komentāros un centīšos ko līdzēt.

Quick search piemērs
Quick search piemērs