nedēļas garumā 2011-02-27

 • Labrīt! Kabinetā 18 grādi pēc celsija. Mitrums kaut kur tikai 35 % un spiediens uz 750. Šķiet, ka lietus šeit nav gaidāms. #
 • Phe, krēslam nolūza kāja un tas palicis nelietojams. Paldies manām sēdēšanas prasmēm un tiem aptuveni 90 kg manis. #
 • Tīņu portālā "space lv" tiek reklamēts izdevums "katram uzņēmuma vadītājam un grāmatvedim". #
 • "Droša parole ir parole, kas sastāv no 8 – 25 simboliem – burtiem (lieliem un maziem), cipariem un citiem simboliem: @#$%&*)(-+=^!" #
 • Kāda ir parole, ja tā sastāv no vairāk kā 25 simboliem? #
 • Vīriešu dienā var redzēt cik ļoti vīrietis ir bijis pacenties ar Valentīna dienas aktivitātēm. Šajā dienā ir iespēja "plūkt augļus". #
 • Muļķīgs atrisinājums Corel Draw 12 un Word 2010 problēmai. https://www.ivars.lv/?p=1860 #
 • Rēķinu, ka man līdz pensijai vēl kādi 45 gadi. Kāpēc man ir sajūta, ka pēc tik daudz gadiem pašreizējā sociālā sistēma vairs neeksistēs? #
 • Starp citu Tu spēj iedomāties, ka pirmo reizi 4 gadu laikā neesmu dzēris alu 5 dienas? Pat neskatoties uz to, ka rādīja hokeju… #
 • Izskatās, ka nekas cits neatliks kā rīt iet uz darbu. Slikti. Pēcpusdienā vēl jāpaspēj uz autobusu, lai nenokavētu došanos uz ārzemēm. #
 • Esmu jau darbā. Normālos apstākļos šeit nemaz man nevajadzētu būt. Nenormālīgi… #

Piektā diena bez alus.

Rekords!

Nevarētu teikt, ka uzskatu sevi par lielu alus dzērāju, tomēr labprāt mēdzu darba dienas beigās attaisīt kādu tumšo aliņu un garšīgi izdzert. Manuprāt, to varētu uzskatīt pat par veselīgu, ne dārgu ieradumu, ja salīdzina ar citu cilvēku pīpēšanu no rītiem, dienas laikā un vakaros.

Ja tagad paspēlējas ar vārdiem, tad sanāk, ka neesmu piekopis savu veselīgo dzīvesveidu jau 5 piecas dienas, kas tiešām ir rekords kādu 4 gadu laikā. Savā ziņā lepojos ar sevi un nolemju to šodien nosvinēt ar, protams, kāda alus kausiņa iztukšošanu.

Tipisks es.

Corel Draw 12 un Word 2010 neveiksmīgā "starpliktuves" problēma Windows 7 vidē

Šodien saskārāmies ar MS Word 2010 nespēju apstrādāt Corel Draw 12 starpliktuvē iemestos datus. Iekopējot kādu objektu no koreļa datora atmiņā, visi centieni atvērt MS Word 2010 aplikāciju beidzās neveiksmīgi.

Ātrākais un, protams, ne visai smukais risinājums bija panākt starpliktuves (clipboard, ja kāds nesaprata) iztīrīšanu pirms paša Word 2010 atvēršanas, jo, ja Word aplikācija bija jau iepriekš atvērta, tad objektu, tekstu kopēšana no vienas aplikācijas otrā vairs neradīja šķietamas problēmas.

Kā viss ērtāk to iztīrīt?

Nu, protams, ja neskaita iespēju lejupielādēt 100 un vienu aplikāciju, ātrā ideja bija pašam izveidot super vienkāršu aplikāciju, piemēram, delphi vidē:

program clear;
{$APPTYPE CONSOLE}
uses
SysUtils, ClipBrd;
begin
Clipboard.AsText := ‘Alarm! Iekopētais objekts ticis izdzēsts!’; // aizvietojam nokopēto objektu ar diezgan muļķīgu ierakstu
//Clipboard.Clear;
end.

Vairāk vai mazāk šāda aplikācija darbojas un izpilda vajadzīgo funkciju. Bet šāds risinājums ir vienkāršs? Nē, jo kuram tad ir iespēja kompilēt muļķīgas (šajā gadījumā ~ 362KB lielas) programmas?

Tāpēc nekautrējos iemest acis nedaudz prātīgākos risinājumos. Šķiet, vienkāršākais variants ir izveidot saīseni un kā ceļu norādīt maģisko rindiņu:

cmd /c “echo off | clip”

Izskatās sasodīti vienkārši. Bet darbojas? Man diemžēl nē. Tāpēc nekas cits neatlika kā atgriezties pie muļķīgā risinājuma. Punkts.

Alus

Salds. Tumšs.

Pirmais alus parasti tik ātri kaut kur nozūd, ka pēc dažām minūtēm jau rodas pirmās vilšanās sajūtas un neizpratnes pilni skatieni, kas vērsti uz aizdomīgi tukšo taru. Nu, tādos brīžos atliek vienīgi nopūsties, ķerties pie otrā alus un piesolīt sev tempa samazināšanu. Kas, protams, ne obligāti izdosies.

Iespējams šobrīd esmu neizgulējies, pārdzēries kafiju un tāpēc viegli satraucies. Man atkal ir plāns ierobežot savu alus patēriņu. Atkal.
Neviens jau nesaka, ka es solos vispār nekad nedzert alu. Visi saka, ka es to darīšu retāk un, iespējams, mazākiem daudzumiem. Jāsaka, ka nevaru šoreiz nepaklausīt savām iekšējām balsīm.

Ivars to spēs. Ivars uzvarēs.

Mūzika 15 h diennaktī

Gandrīz katru nakti mēdzu iemigt ar austiņām ausīs. Zinu, ka nav ērti un bieži pat mēdzu satīties un pamosties ar žņaudzošām sajūtām ap kaklu, bet tā droši vien ir vienīgā alternatīva tam, lai ar mūzikas klausīšanos netiktu traucēts miegs citiem guļavām.

Pārsvarā mūziku vai radio klausos ar mobilā telefona palīdzību un reizēm, protams, ir patīkami pamosties no trinkšķināšanas ausīs un kādas noklīdušas īsziņas vietā atrast paziņojumu, ka SD karte čakarējas.

Ja skan radio, tad bieži vien sapņi tiek pakārtoti radio saturam. Šorīt sapņoju, ka braucu ierastajā mikroautobusā un tik pat ierasto maršrutu nomainīja neliela ekskursija par ciematu attīstītājiem un jaunajiem dzīvokļu ciematiem. Tā kā šī tēma nav pieejama manā ikdienā, tad noveļu vainu par šī sapņa saturu uz radio pusi.

Šorīt pieķēru sevi, ka velku zeķes un turu mobilo telefonu mutē, lai, protams, varētu apvienot mūzikas klausīšanos un rīta ikdienišķās nodarbes.

Katrā ziņā tādi sīkumi vienalga nespēj mainīt daudzu gadu ieradumu – mūziku.

nedēļas garumā 2011-02-20

 • Ārā tikai -17 #
 • Tas, ka es maz runāju, ne vienmēr nozīmē, ka sarunāju maz muļķības. #
 • Tds es esmu, kad kafiju iedzeru nevis neiedzeru. http://twitpic.com/40df2c #
 • “Es Tev nopirku aliņu” sašķaida sīkās, sīkās drumslās to homoseksuālo līdzinieku “es Tev ļauju nopirkt sev aliņu” #
 • Šodien prāta nogurums, kas izpaužas kā vienaldzība pret ikdienas problēmām. #
 • Veicu eksperimentus uz netras sienas. http://twitpic.com/4105uq #

nedēļas garumā 2011-02-13

 • Ko mēs cenšamies atrast, meklējot frāzi "ivars.lv"? Pārbaudām vai šāda adrese pastāv? Khe… #
 • Lēnām kafija sāk iedarboties. Smaguma sajūta, reibonis, slikta dūša un pastiprināta svīšana. Ko gan es darītu bez rīta kafijas? #
 • Ārā ir tieši tik pat gaišs (tumšs) kā pirms pusstundas. Kaut kas kaut kur apstājies… #
 • Cilvēks labprāt lieto vārdus "mītings", "faktorings", "samits", "brends", bet sūda "krēmeli" viņš ir par lepnu iekļaut savā vārdu krājumā. #
 • Pa radio: "Dodieties uz Itāliju un tur iesaku Jums pastaigāties gar okeāna pludmali". Fuck, es jau zināju, ka man iet sūdīgi ar ģeogrāfiju. #
 • Ik, Twitpic atbalsta arī video augšupielādi 1:30 minūšu garumā. Šķiet, ka tūlīt to būs jāizmēģina. #
 • Sāk jau pietrūkt ziema. http://twitpic.com/3xydbu #
 • Nedaudz iedzeru alu no Ukrainas. Ceturtais tikai vēl… #
 • It kā neslikts laiks. Bet vējains http://twitpic.com/3yxz0w #

Windows beidzot atslēdz Autorun

Daudzi datoru vīrusi un citas drazas mēdz izmanto vienkāršu, bet efektīvu izplatīšanās mehānismu – rediģējot autorun.inf failu uz, piemēram, atmiņas kartes, ir iespējams panākt automātisku faila izpildi. Cik nu atliek pievienot vienu rindiņu šajā failā un uzkopēt izpildāmo failu uz atmiņas kartes un uzstādīt failam atribūtu “hidden” pilnai laimei.

Katrā datorā cenšos un citiem arī iesaku šādu automātisku programmas startēšanu atslēgt, jo potenciālā bīstamība ir daudz lielāka nekā efekts. Līdz tam beidzot ir arī aizdomājušies Windows izstrādātāji un izlaiduši atjauninājumu, kas sola šo iespēju atslēgt 2000, XP un Vista versijām. Acīmredzot Windows 7 ir bijis pietiekami laba “laboratorijas izmēģinājuma pele” un lietotāji nav sūdzējušies par Autorun neesamību uz noņemamiem datu nesējiem.

Es jau spēju iedomāties dažu labu cilvēku reakciju, kad viņi iespraudīs datorā zibatmiņu un būs neizpratnē par šāda fakta ignorēšanu no datora puses. Nu, pasaules gals jau tāpēc nebūs un būs jāizskaidro jauno fīču.