Cilvēks kā cilvēks

Pamodos.

Rīts sākās ar ātrām, miegainām brokastīm un ik rīta nemīlēšanos. Brokastis gan izjauca ierasto rutīnu, jo parasti esmu no rītiem tik sasodīti lēns, ka ēstgriba parādās tikai stundu pēc trešā un tad jau arī beidzamā modinātāja zvana.

Ātra ieskatīšanās spogulī un kārtējā vilšanās meklējot spoguļa pēkšņu ieplaisāšanu. Rīta vingrošana aprobežojās tik ar ātru un teju slepenu aizlēkšanu līdz rīta labierīcību apmeklējumu. Prieks, ka vakardienas alus mani nepievīla.

Vispār jau pirmdiena šoreiz atļāva mazliet nesteigties, jo biju nolēmis jau no paša rīta doties uz centra ēku, kas manā gadījumā atrodas 14 minūtes tuvāk nekā ierastais Baseins.

Darbā atļāvos pačakarēt kolēģa datoru, tikai tagad nespēju izdomāt, kas mani tirdīja to darīt. Sasmēlos zināšanas un padomus, bet rīt droši vien sasmelšos pārmetumus vai vismaz īgnus, durstošus acu skatienus, kas vērsti uz manu pusi. Nu, nekas, nākošreiz uz viņa datora desktop’a salikšu visu viņa apšaubāmā satura video failu katalogu. Un rādīšu ar pirkstu.

Devos uz kopmītnēm. Kārtējo reizi pārliecinājos, ka neesmu no tiem, kas spēj bez problēmām kontaktēties ar cilvēkiem. Nu, nekas, ķēros klāt vecam datoram un mani laikietilpīgie eksperimenti beidzās ar cietā diska nomaiņu. Tā arī neizdevās uzinstalēt Ubuntu 10.10 versiju.

Vecais celtnieks pienāca pie manis un jautāja – “Nu, jest nadježda?” Atbildēju optimistiski – “Protams, ir!” Kaut gan ticu, ka jau tajā brīdī šaubas bija pārņēmušas ne tikai mani, bet arī apkārt skraidošo mīluli. Kaķi, nevis celtnieku.

Pārvilkos mājās īgns, nosalis un iztukšojies. Kārtējo reizi nopriecājos, ka mani kāds arī gaida gan ar vaukšķēšanu, gan ar siltām pusdienām un vēl siltāku apskāvienu. Prieks. Liels.

Neliela atslēgšanās. Pastaiga. Alus. Neizpildīti, atlikti solījumi un laiks jau jaunam rītam. Tādam pašam?

Chrome un Opera vārda dienu paplašinājums

Vienmēr esmu uzskatījis, ka vislabāk lietas var apgūt tās lietojot praktiski nevis lasot teoriju. Šajā gadījumā vēlējos izveidot kādu interneta pārlūka Opera (11 beta vai augstāk) paplašinājumu un izvēle krita uz tik vienkāršu lietu kā vārda dienas gaviļnieku attēlošanu izlecošajā logā. Galu galā izveidotais paplašinājums bija tik sasodīti vienkāršs (un nesmuks), ka bez sevišķi lielām izmaiņām to varēja piemērot arī Google Chrome interneta pārlūkam.
Continue reading

nedēļas garumā 2010-11-28

  • Starp citu nedēļas nogalē vienu no Viasat History raidījumiem vadīja Boldriks no dzīvesstila seriāla "Melnā Čūska" #
  • Pārlūks Opera 11 un ciļņu kraušana kaudzītē. Kur šāda iespēja jau ir bijusi redzēta? https://www.ivars.lv/?p=1589 #
  • I love Dropbox because apmaiņā pret šo sūda ziņu, es iegūstu papildus 128 MB http://db.tt/Zmnx8yq #
  • Nopirku austiņas. Biju jau teju aizmirsis kā skan normālas austiņas salīdzinot ar ausī ieliktas konservu bundžas skaņu. #
  • aiztiec.lv uzšķērdēts? [ HackeD By ShBh BaGhDaD ] #
  • Starp citu iekritu, jo biju iedomājies, ka HDMI -> RCA kabelis būs tieši tas, kas man vajadzīgs. Izgāzos. Mūžu mācies – mūžu dzīvo. #
  • Phh, un es domāju, ka kaut kur netālu kāds suns gaudo. #
  • Vārds "face" tiks reģistrēts kā preču zīme? #
  • Es nezinu. Kur ir piektdienas vēlme pēc alus? Pazudusi. #
  • iPhone 4. Droši vien tuvākā vieta, kur es tam spēšu piekļūt. Būtu LMT fans – ņemtu http://twitpic.com/3aq1ci #

Plušķis

Izsecinājām, ka plušķis gaida Ziemassvētku brīnumu kādas kuces izskatā.

Nesagaidīs.

Vispār viņam ir ļoti aizdomīgs acu skatiens. Varbūt tāpēc, ka guļ manā vietā un jūt, ka viņam būs uz mani jādusmojas tieši tad, kad centīšos panākt viņa aizvākšanos. Vispār dīvains suns viņš ir.

Nelietis. Teju vai lien manā lauciņā.

Tuklums v. 3

Lielisks citāts no sen aizmirstās mācību resursu vietnes:

Mūsdienās aptaukošanās jeb tuklums ir ļoti izplatīta parādība gan pasaulē, gan Latvijā. Par to tiek daudz runāts, jo gadu no gada tā skar aizvien vairāk cilvēku. Var teikt, ka pasauli ir pārņēmusi tukluma epidēmija. Aptaukošanās ir ļoti nopietna un bīstama, jo saistīta ar citām smagām saslimšanām, piemērām, sirds slimībām. Tādēļ, svarīgi apzināties, ka tuklums nav tikai kosmētisks defekts, bet arī stāvoklis, kas rada nopietnas veselības problēmas.

Centos nesakautrēties no jaunajām zināšanām un, balsoties uz lapā dotajām formulām (pirmās), izrēķināju sava tukluma indeksu.

Soli pa solim:

Kā noteikt vai jums ir liekais svars? Mūsdienās visbiežāk lietotā metode ir ķermeņa masas indeksa (ĶMI) aprēķināšana. Lai to izdarītu ir jāzina savs svars (kilogramos) un augums (metros). ĶMI aprēķina svara kilogramus 2 reizes izdalot ar auguma garumu metros.

Esmu 186 cm garš un sveru aptuveni 92 kg, tāpēc man formula sanāk šāda – 92/(1,86*1,86)= 26,6

Kaut arī pirmajā reizē manam kalkulatoram sanāca aptuveni 60 punktu liels koeficient, kas varētu būt lielisks iemels sižetam iekš “Bez Tabu” dzīvesstila stūrīša vai arī sensacionālajam sižetam “Degpuntā” par aptaukojušos vīrieti, kas pēc kaimiņu nostāstiem ēd bērnus, otrais mēģinājums bija nedaudz optimistiskāks un sāku lūkoties pēc koeficientu skaidrojošās tabulas:

Ko mēs varam secināt par mani un sekojošo vēlmi samazināt savu svaru? Vairāk seksa un mazāk alus? Vai arī alus patēriņu atstāt iepriekšējā līmenī, bet daudz lielāku uzsvaru likt uz seksu?

Nu, cerams man vismaz sirds izturēs…

Palielini Dropbox konta ietilpību par dažiem simtiem MB

Lielākā daļa Dropbox lietotāju jau būs informēti par iespēju palielināt konta ietilpību apmaiņā pret citu lietotāju – draugu piesaistīšanas. Šobrīd Dropbox ir gājuši nedaudz tālāk un piedāvā piespamot internetu ar slavas teikumiem. Ielogojamies savā Dropbox kontā un “piedraugojam” vai “piefeisojam” Dropbox kontu apmaiņā pret dažiem MB ietilpību kontā.

It kā nekas liels, bet kāpēc gan nē.

Tuklums v. 2

Rīts sākās kā parasti: trīs modinātāja zvani, rīta nomācošā erekcija, centieni vismaz domās uzmākties meitenei un par to nedabūt sitienus pa pirkstiem, aizpampušas acis un domas par steigšanos uz darbu un nespēju ieēst brokastis.

Tieši tad, kad te nesen vēlajās pusdienās notiesāju itkā neveselīgo, bet sasodīti kraukšķīgo un garšīgo vistas stilbiņa ādu, nosodīju sevi par siekalaino priecāšanos un aizmirsto apņemšanos ieturēt nedaudz badīgākas ēdienreizes. Laikam būs vairāk jāstrādā ar sevi un savu apņemšanos ierobežot savu tuklumu jāceļ debesīs, jatgādina citiem un, protams, sunim, kurš bieži vien skatās uz mani ar draudīgām acīm un sliktiem nodomiem tieši tad, kad es ēdu.

Bet vismaz prieks, ka alus šodien nav dzerts. Tiesa, sāku domāt, ka, ja jau esmu iekritis ar ēdienreizēm, tad varbūt šodiena jau ir zaudēta un konkrēts alus daudzums ļautu visu plānu restartēt. Kaut gan…

… mmm, alus.

Tuklums

Tikko pamēģināju paklausīties to mūziku, kas man viennozīmīgi patika pirms trijiem vai četriem gadiem un jāsaka, ka esmu mainījies. Un nedomāju, ka uz to labo pusi.

Šķiet, ka esmu palicis mazāk naivs, vieglāk sakaitināms un tuklāks. Nu, varbūt tuklums arī bija pirms tam, bet beidzot es to pamanu ar savām reti tuklajām un nu jau skaudīgajām acīm. Un vispār – esmu viens vesels un, ja tuklums pārņem virsroku, tad tas atstāj mazāk vietu kam citam. Piemēram, sev, savai pašapziņai un alum.

Tāpēc jāsāk skandināt savu ierasto pantiņu – jāmainās, mazāk jāresnē un mazāk jādzer alu. Sākšu piestrādāt pie jebkuras no šīm apņemšanām tikko kā es pamodīšos 6:50 no rīta. Lai gan, protams, tā nopietni vēršu acis vaļā septiņos no rīta, kad noskanēs otrais modinātājs un rīta erekcija neliks dienai sākties pesimistiski.

Sūds. Kad tad, ja ne tagad. Jāmainās.

Respekts pret mani arī sāk zust. Tikko pamāju meitenei ar vienu pirkstu, lai krūšturi velk nost, bet šī ar diviem pirkstiem atmāj atpakaļ, ka nedarīs to. Jābeidz rakstīt un jāiet audzināt vienu niķīgu meiteni.