Jāņi

Īsumā?

 • Man patiešām liels prieks, ka mana draudzene ir spējīga pati saviem spēkiem uzsliet telti un varu procesā droši dzert alu un vienkārši vērot draudzenes rosīgumu.
 • Tā arī laikam neapsveicu brāli vārdadienā
 • Pirmo reizi svinēju Jāņus, nebūdams savos laukos un uzskatu, ka pirmā reize bija veiksmīga
 • Naktī gulēju gan teltī, gan uz draudzenes, gan arī saldēju muguru pret aukstiem radiatoriem
 • Alu sadzēros, bet nepārdzēros
 • Uzvedos godīgi (nezinu īsti, ko tas vārds vispār nozīmē)
 • Kas jādara, lai nedzertu alu?

  Ir jādzer alus! Nu, vismaz man.

  Jau vairākas dienas nav vēlme pēc alus tikai tāpēc, ka uznāca gribēšana pārliecināties cik ātri vai ilgi es tukšotu alus kausu. Par prieku visiem alus nīdējiem, vienīgais alus, kas bija pieejams vairāku litru apjomā, bija kaut kādas mazināmas firmas brūvējuma “plastmasa septiņieks”. Ielējām to draņķi kausā un atļāvām alum atpūsties. Draudzene pieteicās darboties ar hronometru.

  Viens, divi, trīs un alus tiek tukšots. Pēc draudzenes iesmiešanās, viss mans entuziasms gan pazūd, jo pirmā doma ir, ka draudzene droši vien nemaz nenospieda hronometra taustiņu un tagad nevēlas to atzīt.

  Vārdu sako – rekords lupatās! Un tad jāmēģina velreiz. Tad velreiz un velreiz…

  Pēc dažu stundu miega devos uz darbu un sapratu, ka nav vairs man tas vecums, kad alus ietekmēja tikai manu pašsajūtu. Tagad tas draņķis un paģiras spēj ietekmēt arī manas prāta un koncentrēšanās spējas. Un darbā tam vietas vairs nav…

  Paldies, Tev, alus par labajiem brīžiem, bet neceri vairs uz manām darba dienām. Tā lūk.

  Droši vien esmu …

  Šodien laukos mani nedaudz pārsteidza brāļa dēlu vēlme par visu varu dabūt nost tās nolādētās bezdelīgu ligzdas pie mājas jumta. Tas, protams, nesaskanēja ar maniem principiem, tāpēc centos viņos apslāpēt mazo sadistu un zinātkāri, sakot, ka nav pamata ligzdas aiztikt, ja tās nav tieši zem logiem vai, piemēram, drēbju žaušanas vietai. Izskaidrošana taču ir labāka par vienkāršu aizliegšanu, tāpēc arī paskaidroju, ka katrs bezdelīgu mazulis augšanas procesa laikā dienā noēd kuķaiņu daudzumu, kas ir lielāks par viņa paša svaru un ir neslikts palīgs cīņā ar kukaiņiem.

  Laikam. Tā ir?

  Bet tā jau es ceru, ka bērni to iegaumēs un vēlāk novērtēs, un tik ļoti nekunkstēs par ne tik lieliskajiem kukaiņu kodumiem…

  Safari 5 fīčas "Reader" alternatīva uz citiem pārlūkiem

  Izmantojot Safari 5, bieži vien mēs varam pamanīt, ka adreses joslas labajā pusē parādās jauna ikoniņa ar uzrakstu “Reader”. To uzspiežot, Safari pacenšas ar lapas izanalizēšanu un parāda mums tieši to, ko praktiski vēlamies – rakstu bez reklāmām un lieliem uzmanības novēršošiem sūdiņiem.

  Safari 5 Reader

  Ziņu aplūkošana iPad ierīcēs ar Safari 5 būtu droši vien ērtāka nekā ierasti, bet, lai citi [ātrāku] interneta pārlūku lietotāji nebūtu zaudētāji, ir izveidota lapa, kurā mēs varam paši varam izvēlēties kāds izskatīsies mūsu vēlamais lasītājs un iegūt bookmarkletu fīču ar vienu pogas spiedienu aktivizēt mūsu lasītāju

  Lasītājs uz Opera interneta pārlūku

  Protams, uz visiem pārlūkiem neesmu testējis, bet domāju, ka arī uz Chrome un Firefox tas darbosies. Vēlies arī? Tad dodies uz interneta lapu un ievel fīču rīkjoslā…

  HTML5 un Apple

  Pirms kāda laiciņa Apple un, protams, Stīvs saprata, ka Adobe ar savu flašu ir so ’99, tāpēc, lai nomierinātu patērētājus un bling bling efektu cienītājus, tika izveidota lieliska demo lapa ar vēl lieliskāku lapas virsrakstu – HTML5 and web standarts.

  Neesmu no tiem, kas jūsmo par Apple (izvēlos labāk seksu ar draudzeni), bet, ja tas ir pareizais HTML5, ko Apple cenšas mums visiem parādīt, tad kur pie velna ir tā saucamā HTML5 standartu pielietošana? Ja es izmantoju < video > un < audio > tagus, tad es reāli izmantoju HTML5? Un kāpēc, pie velna, man būtu jāizmanto tieši Apple Safari, lai aplūkotu šķietamos HTML5 testa piemērus? Tāpēc, ka Apple visvairāk atbalsta HTML5? Aizejam un pārliecināmies, varbūt!?!

  Tad jau šāda lapa droši vien arī būtu saucama par lapu, kas ievēro HTML5 standartus.

  Galu galā varbūt atzīsim, ka kompānijai Apple HTML5 lietošana ir mazāk aktuāla par vienkāršu Adobe Flash nelietošanu?