Logo un apraksta nesakritība

Kaut arī e-pasta vēstule bija pamatoti un apsveicami iekritusi spama kastē, nedaudz saņēmu sevi aiz rokām un izlasīju to. Smieklīgi. Nepietiek ar to, ka visticamāk kāds vēlas gulēt uz cita slavas un popularitātes lauriem, kādam arī vajag uztaisīt nesakarīgu logo. Reģistrācijas lapa ir vienkārši nebaudāma manām acīm un/vai monitoram.
Continue reading

Neesi slinks. Mani sevi, nevis dabu.

Pasākums Blog Action Day jau paguva iedarboties uz manām zilganpelēkajām smadzeņu šūnām un vismaz kādas  13 minūtes aizdomājos par tēmu “Kā es ietekmēju klimatu un vidi ap sevi”.

Es patiešām neticu (nezinu?),  ka viens cilvēks ir spējīgs mainīt dabu.  Manuprāt, to var izdarīt tikai visa sabiedrība kopā. Un zinot sabiedrības ieradumus, tad, lai cik tas muļķīgi neliktos, tuvākajā laikā tā īsti nekas nemainīsies.

Bet varbūt varam pamēģināt?

Nedomāju, ka ir sevišķi grūti paņemt iepirkuma maisiņu pirms došanās uz veikalu. Es zinu, ka tev tādi ir daudz no citām iepirkuma reizēm. Saskaiti cik tev tie maisiņi ir un iedomājies, ka katrs maisiņš tev izmaksāja piecus santīmus. Vai patiešām tev tur nesanāktu aliņš? Vai ziedi mīļotajai sievietei? Varbūt kāds našķis sīcim?

Nedomāju, ka ir sevišķi grūti panest, piemērām, saldējuma iepakojumu pārdesmit metrus līdz tuvākajam atkrituma konteineram. Vai tiešām tie 20 grami no iepakojuma svara ir tik neciešami smagi, ka tu to nomet sev pie kājām?

Nedomāju, ka ir sevišķi grūti saplacināt plānāku plastmasas pudeli. Tad taču pudele samazina savus izmērus pat 5 reizes un tu radi mazāk atkritumus. Un tas tev izmaksā lētāk.

Šie trīs ieteikumi (nosodījumi) ir sīkums un neaizņem daudz laika, spēku un neprasa speciālas prasmes no tevis. Neesi slinks un centies to darīt katru ikdienu. Tā tu mainīsi ne tikai sevi, bet arī dabu.

Ziema vairs nav aiz kalniem

Kaut kad nesen dzirdēju ironisku frāzi, ka “ziema vairs nav aiz kalniem” un jāsaka, ka tā laikam ir. Es gan uzskatu, ka, pēc vasaras sezonas gaidot auksto ziemu, jāģērbjas pēc iespējas plānāk. Protams, ievērojot sava organisma prasības pret apkārtējo vidi. Ja tev nav auksti, tad neģērbies siltāk. Ļauj, lai organisms pats regulē savu ķermeņa temperatūru. Kad tev paliks pārāk auksti, ķermenis par to signalizēs ar drebuļiem vai nedaudz stīviem muskuļiem.
Protams, grūti jau prognozēt laikapstākļus, tāpēc bieži vien pirms iešanas ārā saģērbjamies tā it kā gatavotos sastapties ar mīnus 20 grādu salu. Lai tā būtu, bet vai, piemēram, jaku obligāti uzreiz jāaiztaisa? Vai šalli jāaptin ap kaklu trīspadsmit reizes? Domāju, ka nē. Dari to tad, kad ķermenis signalizē par pārāk lielu aukstumu.

Es cenšos ievērot šādus principus un jāsaka, ka reti kad esmu saslimis. Ļoti reti. Tikai jārēķinās, ka pārmetumi no apkārtējiem par ģērbšanās stilu varētu būt nedaudz kaitinoši.

OOP paši mazākie pamati php vidē

Khe, uznāca neliela vēlme iepazīties ar OOP pamatiem php valodā un uzrakstīt ierakstu šeit, lai mani cienītāji varētu pasmīnēt par manām zināšanām, bet apstājos pie 172 vārdiem, jo sapratu, ka neesmu no tiem, kam patīk apgūt pamatus ar teorijas palīdzību. Manā gadījumā produktīvāk tomēr būtu uzreiz analizēt ejošu koda fragmentu un pēc tam analizēt kāpēc tur viss ir tieši tā nevis citādāk.

<?php

// Katrai klasei nepieciešams nosaukums.
// Šajā gadījumā klases nosaukums ir atbilstošs piemēram.
class SimpleClass
{

// nodefinējam mainīgos, ko OOP var uzskatīt par klases īpašību.
// atslēgas vārds "public" nodrošina to, ka īpašība būs pieejama ārpus klases.
public $var = 'a default value';

// funkcijas nodefinēšana, ko OOP vidē vajadzētu uzskatīt par metodes definēšanu
public function displayVar() {

//  īpašo $this mainīg izmanto, lai varētu izmainīt paša objekta (klases) mainīgo
// šajā gadījumā, pielietojot metodi, tiks izvadīts teksts - a default value
echo $this->var;
}
}

// Cenšamies pielietot klasi un izvadīt mainīgos:
// realizējam objekta izveidošanu, izmantojot operatoru new
$klase = new SimpleClass;

// izvadam var mainīgo no objekta
echo $klase->var;
// To pašu mēs [laikam] varējām izdarīt izsaucot metodi displayVar
$class->displayVar();
?>

Piemērs no php.net vietnes,  kurš ir papildināts ar maniem komentāriem.

Man tik ļoti šķiet, ka no esošā piemēra apgrūtinoši izvilkt ļoti sakarīgu ideju. Nekas. Katrs pussolis, soļa trešdaļa vai daži centimetri tuvāk gala mērķim pati par sevi jau ir uzvara.

Neliela, bet ir…

Mani WordPress spraudņi jeb plug-ins

[flickr float=”left”]http://www.flickr.com/photos/ivarssh/3992980736/[/flickr]

Diemžēl WordPress blogu platforma (līdzīgi kā Firefox interneta pārlūks) nav pilnībā funkcionāla,  ja tam nepievieno dažus vairāk vai mazāk noderīgus spraudņus, kuru skaits mērojams vairākos simtos. Pats gan centos neizcelties un uzinstalēju tikai tos spraudņus, kas man likās noderīgi šim konkrētajam blogam. Continue reading

Sākums

Vēla vakara stunda un miega iespaids uz mani atstāj dīvainu iespaidu, tāpēc nolemju, ka derētu nedaudz sevi uzjautrināt. Mirkļa iespaidā iegādājos ivars.lv domēnu un nevaru izlemt, ko ar to iesākt.

Ar laiku mani pārņem ideja par personīgo mājas lapu, kur varētu būt apkopoti dati no sociālajiem tīkliem, kuros esmu reģistrējies. Doma lieliska, bet saskaros ar problēmu, ka pārāk ilgs laiks paietu, lai uztaisītu tādu rezultātu kādu es vēlos. Idejas izpilde tiek atmesta uz labākiem laikiem.

Kāds man pasviež ideju, ka varētu veidot publisku Latvijas Ivaru biogrāfijas kartotēku. Piemēram, ievadot domēnu godmanis.ivars.lv, varētu izlasīt, papildināt, rediģēt bijušā Latvijas premjera biogrāfiju. Ideja kā tāda varbūt nebūtu peļama, bet necēlās rokas to izpildīt.

Vēla vakara stunda un miegs uz mani vēljoprojām atstāj iespaidu, tāpēc nolemju sevišķi “neiespringt” un izveidoju wordpress blogu, kurā rakstīšu par interneta pārlūku Opera, maniem mēģinājumiem uzlabot un mainīt programmēšanas iemaņas un, protams, par savu dzīvi Liepājā un Latvijā.