18. jūnijs 2009 1#

Lai cik tas būtu dīvaini, bet tad, kad vairs nemācos universitātē, tad apmeklēju to biežāk un sakarīgāk. Toties neiemācos neko vēl joprojām. Nav jau tā, ka es ar to baigi lepotos.

Kārtējo reizi pieķēru Litu lasām manus vecos ierakstus. Diezgan dīvaini apzināties, ka kādam tādas lietas varētu patikt lasīt. Laikam tomēr esmu no tiem retajiem indivīdiem, kas zin, ka 85% veiktie ieraksti tika rakstīti dzērumā, 10% ar paģirām, bet tie pārējie 5 – skaidrā prātā. Šķiet, ka tagad zinu uz ko norakstīt neveiksmes.

Mainīšu savas dienasgrāmatas formātu. Pēdējā laikā par Operu tik vien tiek rakstīts. Nē, nu es jau saprotu, ka, par cik tik sasodīti ticu šim produktam, palielinās vēlme uzspiest savas domas arī citiem, bet šis laikam nav tas ceļš kuru mīdīt ar saviem sasvīdušajiem pirkstiem, nobrāztiem ceļiem un paģiru nomocīto skatienu.

Jāmostas un jāsaprot, ka turpmāk jānodala ieraksti par Operu un nesakarīgie ieraksti par savu nomācoši gaišo (analoģija ar gaišo aliņu) dzīvi.

Opera, Bittorent un ortogrāfijas kļūdu labošana

Jaunākajās Opera interneta pārlūka versijās padarītas daudz ērtākas torrent tipa failu atvēršanas. Ja kādreiz gatavojāmies lejupielādēt šo failu un pārlūks to automātiski aktivizēja savā Bittorent klientā, tad šobrīd tiek piedāvāta ērta izvēle starp iebūvēto klientu vai sistēmas noklusējuma klientu. Katrā ziņā vairs nav jāiet uz opera:config#BitTorrent|Enable un jāķeksē ķekšus.

Bittorent klienta izvēle
Bittorent klienta izvēle

Zinu, ka ir vairāki cilvēki, kam šis apstāklis bija tik traucējošs, ka izvēle krita uz Firefox lietošanu, bet ceru, ka tagad tiks izdarīta pareizā izvēle.

Vēl pie uzlabojumiem ticis ortogrāfijas kļūdu labotājs. Tas man pašam bija patīkams pārsteigums.
Continue reading

Opera pievieno interneta pārlūkam datu apmaiņas servisu

Te kaut kad nesen jau rakstiju, ka interneta pārlūks Opera sola kaut ko gandrīz revolucionāru no sevis parādīt un kā izrādās nedaudz, mazliet to arī izdara. Tā prezentē servisu Opera Unit, ar kura palīdzību varēsim savu interneta pārlūku pārtaisīt par tādu kā serveri. Nebūs mums jāaugšupielādē failus uz kāda lēna servera, jo visi faili varēs palikt uz mūsu pašu datoriem. Vajag tikai izveidot kontu iekš MyOpera tīkla, tāpēc, lai varētu piešķirt draudzenei atļauju kādu pornogrāfisku (ticu gan, ka nebūs atļauts) failu lejupielādēšanai.
Pati Opera (ar mūsu palīdzību) spēs pieširt izvēlētu lejupielādes ātrumu, kuru citi lietotāji nevarēs pārniegt, aktivizēt vai deaktivizēt atsevišķus servisus, kā arī daudzas citas priekšrocības attiecībā pret līdzīgām programmām kā, piemēram, Skype.

Opera Unit darba panelis pārlūkā
Opera Unit darba panelis pārlūkā

Prieks, ka ir izveidots Opera Unit API ar kura palīdzību varam mēģināt taisīt savas Opera aplikācijas (widgets).
Dziļākas informācijas meklējumos droši dodieties uz Opera mājaslapu

Opera jaunumi. 16. jūnija gaidās.

Lai cik labs būtu Opera internata pārlūks, maz ticams, ka tas spēs jebkad nopietni cīnīties ar ilglaicīgajiem interneta pārlūku tirgus cīkstoņiem IE un Firefox.
Bet…

Opera 16.jūnijs
Opera 16.jūnijs

Smuki jau būtu, ja 16. jūnijā tiktu prezentēts kaut kas patiešām inovatīvs. Iespējams, ka tas kaut kas būs saistīts ar Opera veiksmīgo produktu Opera Mini. Tam ir vairāki priekšnosacījumi, jo mūsdienās daži mobilie telefoni patiešām ir gan ātrāki, jaudīgāki un mazāki nekā viens otrs Latvijā lietojams dators, gan arī pats mobilā interneta tirgus ir tāds neiztaustīts un vienīgais, kas to izmanto pašlaik ir jaukā spēļmantiņa iPhone.

Varētu arī padomāt kaut ko par mākoņ-skaitļošanu, bet tas lai paliek 16. jūnijam. Domāju, ka būs interesanti.

Iespējams, mans pēdējais ieraksts

Nenobalsoju.
Un neesmu no tiem, kas ar to lepotos. Lai cik tas būtu muļķīgi, bet darba dēļ (ptfu, ptfu, ptfu man vēl tāds ir) nespēju aizdoties uz savu 40 km attālo lielisko pagastu, lai nobalstotu Priekules novada vēlēšanās. Bet pasaules gals tāpēc nav.

Un kāpēc tad šis ir iespējams mans pēdējais ierakts? Tāpēc, ka īsti nebiju pamanījis, ka pagājuši trīs mēneši un atkal vajadzētu samaksāt savu nodevu par hostingu. Elektroniskajā pastkastītē, ko pēdējā laikā reti apmeklēju, iekritis jau brīdinājums par neapmaksāto hostingu. Protams, atliku visu uz pēdējo dienu un tieši tajā pēdējā dienā visu sačakarēja Parex banka, neizpildot manis definēto automātisko pārskaitījumu. Un cik noprotu, tad brīvdienās no Parex internetbankas īsti jēga nav. Lai gan kāda jēga, jo esmu aizmirsis pat savu lietotājvārdu internetbankas pieejai nemaz neskaitot paroli.
Tā vienkārši nav mana banka, ko lietoju aktīvi.

Ja pirmdien šī lapa vēl ies, tad nano.lv cilvēki ir sasodīti saprotoši pret manu situāciju pat ņemot vērā to, ka viņi tā arī laikam nekad neuzzinās par šo situāciju.

Papildinu:
Biju aizgājis līdz bankai un dažu minūšu laikā noskaidroju visas savas paroles un lietotājvārdus. Te nu rēķins ar samaksāts un visticamāk nozīmēs to, ka vēl dažus mēnešu šeit šis tas tiks iedrukāts.
Paldies nano.lv par sapratni šajos interesantajos laikos.