Nosaukums kā parasti netika izdomāts. Sūds.

Šī diena kaut kā sanāca piepildīta. Gan sauļošanās Liepājas pludmalē, gan vairākkārtēja staigāšana līdz veikalam. Zin, reizēm ar vienu alu jau nepietiek, bet pirkt kasti alus un skatīties draudzenes nosodošajā acu skatienā nav vēlmes. Tā nu tas ir.

Vakara filma un suņa nelietīgā traumēšana ir novedusi pie tā, ka kopīgi klausāmies Latvijas Radio 2 un gatavojam brokastis vakariņu vietā. Par to radio varētu būt atsevišķs stāsts, jo apzīmējums “vienīgais latviešu radio pasaulē” varētu nozīmēt to, ka neviens cits radio tādu atrakciju neatļautos. Respektīvi – neviens normāls cilvēks tādu mūziku neklausītos. Brīnos, ka Jāņu svētku tematika vēl nav tik populāra.

Paprika sagriezta, alus daļēji izdzerts (sunim laikam vairs nelien iekšā un viņam nemaz neviens nedod) un fona mūzikas iespaidā sākam ar draudzeni runāt par papardes zieda meklēšanu. Jā, es to neesmu izdarījis līdz šim. Kaut arī esmu visnotaļ izskatīgs (ja iekš photoshop noņem manu alusvēderu un gaumi), man vienmēr bijusi problēma ar savu kautrīgumu. Bet tas lai paliek pagātnē, draudzene mani acīmredzot tagad iežēlina un saka, ka papardes zieds tiks meklēts. Un kopīgi ar mani. Tas patiešām iepriecina. Viii

Vēlēšanas Liepājā 2009

Tikko ar lieliskās kolēģes Ingas atbalstu pacentos nosecināt, ka sen Liepājā nav bijis tāds vēlēšanu reklāmu apjoms. P(usp)ilns internets, avīzes un pat automašīnas, kas tik sekli reklamē izcilas un ne tik izcilas partijas, kā arī kaut kādu krievu partiju. Lai jau tiek šiem, jo Liepājā ir (pārāk) liels cilvēku skaits, kas nodzīvojuši Latvijā un Liepājā vairāk gadus nekā spējuši iemācīties vārdus latviski. Tas gan, manuprāt, ir diezgan nožēlojami, bet ko lai dara, ja mēs, daļa latviešu, tādi esam. Nīkuļi, nedroši un neuzņēmīgi, kas to vien cer, ka kāds visu izdarīs viņu vietā. Vismaz reizēm.

Zinu, ka alus ir uzņemts pietiekami daudz tagad, bet izlēmu, ka balsošu par tādu apvienību, kas sola latvisku vidi man un maniem bērniem. Liepājā tādu lietu solīt sevišķi nevajadzētu, jo šaubos vai tāds solījums rastu atbalstu Liepājas rusificētā vidē.

Starp citu izdomāju (reizēm cenšos), ka nevajag uzturēt speciālās krievvalodīgo cilvēku skolas, bet integrēt šos mazos krievvalodīgos bērnus pamatskolās, kur visa apmācība notiek latviešu valodā. Un svarīgi, lai krievvalodīgo bērnu sastāvs nepārsniedz 25% no visiem audzēkņiem vienā klasē. Tad, manuprāt, pastāv iespēja, ka bērns kvalitatīvāk apgūs latviešu valodu. Un neuzskatīs Krieviju par savu tēvzemi.

Bet kā reiz teica mana zemapziņa – esmu naivs cilvēks.

Operas sīkrīks. Lejupielāde.

Kaut kad te nesen biju iemetis muļķīgu ekrānšāviņu no izveidotā sīkrīka (vidžeta). Šodien saņēmos un izdomāju, ka varētu mēģināt publicēt to. Tas nekas, ka reizēm neiet, bet tam man ir satriecošs attaisnojums – es īsti nemāku programmēt.

Lejupielādēt!

Pirmkārt jāsaka, ka sīkrīku atbalsta tikai Operas interneta pārūks ar versijas numuru sākot ar 9.50 un beidzot ar 9.64.

Varam paskatīties vai nav kas jauns profilā, ieķēpāt sadaļā “Runā” un apskatīties pēdējās vēstules.

1. Cik tur daudz jādara, lai reģistrētu.

Reģistrācija
Reģistrācija

2. Iedomājos, ka ērtāk tomēr ir lietot iebūvēto sīkrīka atjaunošanu. Tāpēc nekāda automātiskā atjaunošana nepastāv.
Lietošana
Lietošana

3. Vēstuļu virsrakstu pētīšana. Sīkrīka sāpīgākā daļa, kas arī visbiežak niķojas.
Vēstuļu aplūkošana
Vēstuļu aplūkošana

Skaņas nomāktam garstāvoklim

Cik patiesība sen man nav nākuši periodi, kad viens retais mierinājums ir skaļa mūzikas klausīšanās uz austiņām. Un, redz, šobrīd ir uznācis viens no tiem periodiem. Vienkārši viss lēnām krājas un krājas līdz sāku palikt īgns un sāku lēnām izgāzt savu garstāvokli uz citiem. Ko gan citu var vēlēties, ja padomā kādā stāvoklī esmu. Potenciālais bezdarbs un neziņa par savu nākotni dara savu.

Skaņdarbs, ko tagad visu laiku klausos, ir Coldplay dziesmas Viva La Vida klavierversija Davida Saida (David Sides) izpildījumā.

Reizēm klausos arī ko citu bez rokmūzikas.

Georga lentīšu mūsdienu pielietojums

Sižetā paskaidrota Svētā Jura lentes vēsture un nozīme, kā arī tiek secināts, ka daļa cilvēku, kas šīs lentītes karina klāt savām mašīnām, nesaprot lentes nozīmi un nedara to, lai godinātu vēsturi.

Portāls liepajniekiem.lv un Kurzemes reģionālā televīzija Tv Dzintare

Atziņas atzīšanās

Kārtējo reizi, paskatoties nedaudz pa kreisi, ieraugu glītu tumšmati. Fonā skan paškritiski smiekli, lido papīra lapas un pelēks zīmulis. Rīt svarīga ieskaite te kādam. Pēdējie šokolādes gabaliņi tiek ar trīcošām rokām notiesāti, bet nevēlas nomierināt nervus. Tik uzbudina un uzbudina.
Mācību līdzekļi nolikti malā un lielākā uzmanība tiek pievērsta man. Prieks. Tieku aiztikts. Atskan neķītri vārdi (uuu, kas te slapjš ir?) un parādās neliels mulsums. Fonā diezgan dīvaina mūzika skan. Tieku kritizēts.

Bet sekss vienalga nebūs!

Tādi tā kā brīnumi

Ieskrienot veikalā pakaļ pārtikai un pretsāpju līdzeklim, patīkami, ka kasiere uzrunā mani par “jauno cilvēku” vai “jaunieti”. Tas dod nedaudz iespēju domāt, ka izskatos laikam diezgan jauneklīgi. Ha, varbūt tāpēc ka sen nav alus dzerts. Iet jau trešā diena bez alus un, patiesību sakot, esmu pārliecināts, ka tā arī alu šodien nedzeršu. Pateicoties slimošanai un sāpošajam kaklam, vēlme pēc alus ir ļoti minimāla. Bet tad jau vēl redzēsim kā man veiksies darbā. Khe..

Pēdējās dienās uz ielas esmu saticis vairākas bijušās pasniedzējas un tikai viena nenokautrējās (vai atcerējās mani) un pateica man “labdien”. Es gan vienalga esmu pārliecināts, ka viņa nezināja kā mani sauc, jo man, redz, ir dvīņu brālis. Tas cilvēkus reizēm mulsina un viņi uzskata, ka labāk ir neko neteikt, nekā kļūdīties. Nu manis pēc. Khe..

Kārtējais bezalus maratons

Iespējams vakar bija padevies sevišķi sūdīgs Walter spēcīgais alus, bet šodien pamodos un sajutos diezgan draņķīgi. Zinu, iespējams vainīgs ir mans organisms nevis alus, jo, iedzerot coldrex un nedaudz paguļot, sāpes un nelielie drebuļi samazinājās līdz minimumam.
Tā visa ietekmē izdomāju, ka atkal kaut kas nedaudz jāmaina savā dzīvē. Par cik man jau neviens laikam nedos mājienus par to kur var sameklēt labāku darbu, tad izlēmu, ka šomēnes jāpacīnās ar savu aliņa patēriņu. Ideja varbūt nav tā pati spožākā, bet, ja manas ieceres piepildīsies, tad ieguvēji būs praktiski visi.
Ha, jautāsi – kas tur tik sevišķš? Nu, pašlaik liekas, ka gada laikā bez alus esmu izturējis (skan alkoholiski) tikai dažas dienas. Šķiet, ka trīs, ja nemaldos. Diezgan draņķīgs rezultāts, kuru ar nagiem un zobiem centīšos uzlabot. Vai man izdosies? Mēnesis ir garš periods, bet es vismaz ceru, ka nedēļu iztikšu bez alus. Tas tā – iesākumam.

Pavasara zvirbulītis un muldoņa Daudze

Kārtējās politiskās cīņas? Nu, man vēljoprojām patīk, ja ziņas tiek pasniegtas neitrālā manierē un varu pats izlemt, kas atbilst vai neatbilst maniem uzskatiem.
Citāts no Tvnet ziņas:

Viens no priekšnoteikumiem – ir pilnībā jāmaina politiskā elite un valsts pārvaldība. Saeimas priekšsēdētās Gundars Daudze no ZZS tik ļoti gribēja būt pavasara zvirbulītis un dalīties priekā ar citiem, ka vienīgais ko viņš spēja izdvest: “”Valstij jārada sistēma, kurā sabiedrībai dzīvot, strādāt, pelnīt. Jārada apstākļi, lai iedzīvotāji būtu ieinteresēti tajā dzīvot, lai uzņēmēji būtu ieinteresēti šeit strādāt un attīstīt biznesu, lai neveidotos sociālās grupas, kuras nejūtas sadzirdēta.” Malacis, Daudze, muldēšana tev padodas.

Iebiezinātie burti gan ir mans rokudarbs.