Restarta gaidās

Pavasaris.

Kaut arī šur tur vēl kāds ir pārsteigts par sniegu, pavasaris ir vairāk kā klāt un atļaušos pat izteikt prognozes, ka nākošajā mēnesī ir vasaras saulgrieži, alus un Līgo svētki. Šajās priekšnojautās un visā mūžīgajā svētku gaidīšanas marazmā esmu nolēmis, ka šai necilajai vietnei ir nepieciešams restarts, pārkrāsošana vai pat kāda viegli nenopietna manipulācija kā “DROP DATABASE `pincis`
Continue reading

Bet tā jau..

Bet tā jau garastāvoklis ir tāds, lai tik spiedzam un lai nebūtu stāvoklis. Paskatos uz leju un pie sevis nodomāju: “Tu taču nebūsi mani pievīlis?”
Nē, viss jau ir pilnīgā kārtībā. Satraukumam nav pamata un es pat vienu vidēju alu tagad bez sirdsapziņas pārmetumiem nomainītu uz sakarīgu minerālūdeni. Un, tas jau nozīmē daudz. Va’ nē?

Sēžu darbā. Mūzika fonā ir tik pat saraustīta cik tie nožēlojamie vītoli ne-tālumā un fantazēju par kādu enerģijas dzērienu savā rīklē no kuriem man, šķiet, radusies neliela atkarība un reizēm nedaudz šaurākas acu zīlītes. Bet garšīgi dulli, ja tā ņem godīgi vērā.

Labi, neredzu iemeslu, lai uzkavētos te vēl ilgāk. Šā vai tā galva īsti nestrādā un nav jau jēga tāpēc palikt.

Continue reading

Lietotāju veidotās draugiem.lv aplikācijas

Šķiet, ka tuvojas kāds pusgads kopš Latvijas lielākais sociālais tīkls publicēja savu API. Nevarētu teikt, ka publicētais API ir “Dieva dāvana”, kas palīdzētu atvieglot komunicēšanos ar sociālā tīkla lietotājam, bet katrā ziņā tas ir labāk nekā vispār nekas. Vismaz iesākumam.
Un jādomā, ka nedarbosies princips, ka, lai tiktu prezentēta (vai gatavota) jaunā API versija, jāizveido konkrēts skaits lietotāju aplikāciju, jo pašlaik publiski prezentētas ir tikai 3 lietotāju veidotās aplikācijas.

1. iGoogle draugiem.lv gadget
Lai aplikāciju izmantotu, to jāpiesaista savam igoogle kontam vai arī, piemēram, savai mājaslapai, jo sīkrīku ir iespējams ievietot mājaslapā ar javascript koda palīdzību. Skatāmies šeit.
gadget1 gadget2
Plusi: Platformas neierobežotība. Aplikāciju praktiski var izmantot jebkurā ierīcē, kurā var iedēstīt internetu un kādu sakarīgu interneta pārlūku.
Mīnusi: Skopais izskats un diezgan gara reģistrēšanās. Pēc e-pasta aizsūtīšanas vēl jāuzspiež uz kādām četrām pogām, pirms ir iespēja redzēt sava profila jaunumus.
Secinājumi: Manuprāt šī aplikācija varētu noderēt tiem cilvēkiem, kas reti iežurnālējas savā draugiem.lv kontā un tiem, kam sevišķi nerūp estētiskais baudījums.

2. Draugiem.lv RSS
Aplikācija (ja to tā var teikt) līdz kurai es visticamāk būtu aizdomājies tikai tad, kad mēnesi nebūtu dzēris alu. Vārdu sakot – nekad.
Darbojas pēc interesanta principa. Reģistrējoties mājaslapā, mums tiek uzģenerētas 3 unikāla xml saites, kuras var izmantot kā RSS padeves. Ģenerējam šeit.
rss1 rss2 rss3
Plusi: Metodes vienkāršība. Varam izmantot uzģenerētās xml saites jebkurā RSS lasītājā.
Mīnusi: Būtībā tādu nav (ja vien neskaita e-pasta nopludināšanas iespēju), jo viss ir atkarīgs no RSS ziņu vācēja un vairumā gadījumu tajā var nokonfigurēt ziņu savākšanas biežumu un veikt ziņu filtrāciju (mums, piemēram, neinteresē atnākušā vēstule no izpalīdzīgā darba kolēģa).
Secinājumi: Man patīk, bet neizmantošu, jo aplikācija ir diezgan pavirši izstrādāta. Reizēm xml datne tiek sūdīgi (nekvalitatīvi) ģenerēta.

3. Draugiem.lv pastnieks
Lietotāja veidota aplikāciju, kurai ir visvairāk lietotāju. Un laikam jau pamatoti, jo ir visnopientāk spiestrādāts pie tās.  Lejupielādēt var šeit.
pastnieks1 pastnieks2 pastnieks3
Plusi: Tīri ciešami lietojama aplikācija.
Mīnusi: Tāda pasmaga aplikācija veiktspējas ziņā nevis tās apmēros. Katrā ziņā man un datoram tāds iespaids radās. Iespējams man vienkārši pārāk ātra domāšana ir.

Tad atliek tikai sev jautāt: kāpēc tik nosacīti daudz cilvēku vēlējās, lai draugiem.lv publicē savu API un kāpēc ir tik maz izveidotas aplikācijas, kas izmanto šo API?

Eu, zin, man ir neērti.

Tagad jau, protams, ir “labākais” laiks, lai, sēžot pie datora, sāktu asarot acis. Šķiet, ka sasodītās iesnas solās piemeklēt mani. Sen jau bija laiks, ja ņem vērā, ka pa ziemu neesmu normāli slimojis. Bet tas jau ir normāli, vai ne?

Tikko ar savām asarainām acīm sniedzu nelielu konsultāciju datoru jomā. Cerams, ka meitene, kurai sniedzu to murgaini mazo konsultāciju, nepadomās, ka problēma ir tik sāpīga, lai man par to būtu jābirdina asaras. Viņai bija problēmas ar antivīrusu un, patiesību sakot, tā arī viņai nepateicu, ka antivīrus “Panda” ir tieši tas, ko es nevienam neieteiktu. Neesmu redzējis nevienu antivīrusu kvalitātes tabulu, kur tas būtu vadošās pozīcijās.

Jā, un tā mana kautrība ir vienkārši nepārspējama. It sevišķi, ja esmu pieķerts guļam gultā. Tādos gadījumos šķiežu komatus pa labi un kreisi.

Vislabākais veids kā…

Vislabākas veids kā nosist vēlmi kaut ko ierakstīt savā mājas lapā ir ņemt un ielogoties tajā. Pēdējā laikā to būs jācenšas mazāk darīt un jāizlīdzas ar Opera Notes vai prastu (līdz riebumam) Notepad. Interesanti sanāk, ka, lai tiktu pie kā vairāk, būs speciāli jāpacenšas darīt mazāk. Biežāk tā, ne?

Klausos slimu mūziku, kur meitēns salīdzina attiecības un pieķeršanos ar kaut kādu tur tetuvējumu. Tā vismaz šķiet, jo to dzirdu (ha, cik sasodīti loģiski laikam). Īstenībā lielisks salīdzinājums.
Un nejauši sāku domāt vai atceros iemeslu, kam par godu man uz labās rokas ir tetuvējums. Nē, atceros gan.
Tagad smaidu un vēlos pierakstīt – sūdīgi, ka tā. Un uzspiežu pogu “replay”.

Patiesību sakot, šobrīd esmu izdzēris divreiz vairāk alu nekā kafiju. Bet kāpēc kafija mani spēcīgāk ietekmē? Rokas trīcēša, sentimentālas domas un iespējami slima mūzika. Nedaudz mazāk televīzija fonā un es aizmirsīšu, kur es tagad esmu. Un nedaudz arī naivi ceru – kāpēc esmu.

7 lietas un ne vārda par bērnību (+17)

septiņas lietas
septiņas lietas

Tā kā vismaz divi cilvēki vēlas uzzināt septiņus nezināmus faktus par mani, tad jau laikam tomēr kaut ko jāuzraksta. Es arī apzinos, ka Latvijā blogotāji (dienasgrāmatas rakstītāji) ir pietiekami maz, lai šajā ķēdītē tiktu iesaistīti visi, kas uzrakstījuši kaut vienu teikumu interneta dzīlēs sastopamajam marazmam. Tad nu sekojošie 7 slimi fakti par mani, kurus nezin ne mani draugi un varbūt ne pat mana māte.

1. Savos divdesmit divos gados esmu mācijies Rīgas Tehniskajā Universitātē (pv), Liepājas Pedagoģiskajā akadēmijā, Latvijas Universitātē un nu jau Liepājas Universitātē. Un dīvainākais fakts no tā visa ir, ka man vēl dzīvē nav bijusi neviena normāla sesijas. Esmu viens no tiem, kurus apzīmē ar vārdiem – mūžīgais students.

2. Nevainību zaudēju “tikai” 19 gadu vecumā. Tad es arī pirmo reizi piedzīvoju to, ka ar mani mīlējas mana izskata dēļ. Esmu vairāk smuks nekā sabiedrisks, atraktīvs vai intelektuāls. Kad to ieminējos manai draudzenītei no pamatskolas, tad viņa bija diezgan pārsteigta par to. Nu, nekas.

3. Vispār jāsaka, ka dzīvē man bijušas seksuālas attiecības ar četrām meitenēm. Un ar trijām no viņām man ir izdevies mīlēties savā darba vietā. Vairāk par vienu reizi.

4. Esmu viens no tiem daudzajiem cilvēkiem, kuriem DNS nav unikāls. Respektīvi – ir vismaz viens cilvēks uz šīs planētas, kuram ir identisks DNS. Un es pat zinu viņa vārdu. Viņa blogu vēlaties lasīt?

5. Bija laiks, kad es spēju iedzert alu tikai ar sasodīti lielu piespiešanos. Savā sešpadsmitajā dzimšanas dienā devos ar savu draugu makšķerēt, paņemot līdzi aliņu ar normālu 7% rubeni uz etiķetes. Tā nu sanāca, ka diezgan pārdzēros, savēmu istabu un pēc tam nākošajā dienā dzēru zāles, lai nepievemtu drauga izlaiduma aktu. Tā iespaidā visa patika pēc alus bija beigusies līdz brīdim, kad pārdzēros lauku spirta un kolas sajaukumu. Tam par godu esmu pieradinājies atpakaļ pie alus. Un šis nav stāsts par bērnību.

6. Man ir diezgan daudz atkarības. Piemēram, nelielu laiku atpakaļ mani bija pārņēmusi pokera atkarība. Spēles, protams, notika uz naudu un nevarētu teikt, ka biju ieguvējs. Jo ilgāk spēlēju, jo lielākas likmes vajadzēja veikt, lai gūtu baudu no spēles. Pati spēle man neaizrāva tik daudz, cik tā kutinošā sajūta, kad tiek iegūta vai zaudēta partija.
Lai ierobežotu sevi, no pokera esmu pievērsies totalizātoram. Nedaudz.

7. Kad sava sociālā tīkla profilā uzdrukāju vārdu salikumu www.deelis.lv, tad bloga (drīzāk jau dienasgrāmatas) apmeklējums palielinājās par 30%, pateicoties cilvēkiem, kas bija meklējuši lapas pēc atslēgas vārdiem – www.deelis.lv

Tas nu arī viss. Septiņas muļķīgas lietas nu ir bijušas pateiktas, tāpēc mans tjipa pienākums ir nodot tā saucamo stafeti tālāk.
Man jau tāpat kā citiem gribētos lasīt Cone veikumu. Tad vēl arī Kaža varētu ko pastāstīt. Savu mīļoto meiteni esmu samaitājis tik tālu, ka viņa arī šad tad ieraksta kādā blogā. Bet viņa noteikti nevēlas neko rakstīt. Varbūt Svilpe vēlas pastāstīt par savu pieredzi ar atkarībām?

"cacīgas" pārdomas pie spoguļa

Tā pusstunda, kas tiek pavadīta skatoties spogulī uz sevi, man vienmēr ir likusies nedaudz mokoša. Un vakar bija viena no tādām dienām. Biju pie friziera.

Sežu krēslā. Spogulī redzu paģiru nomāktu cilvēku. Sejas āda slimīgi bāla, acis iekritušas un miegainas. Jā, gandrīz vai tipisks skats pēc pārmērīgas alus lietošanas. Tādas reizes jau mēdz būt?

Sēžu krēslā un cenšos pārāk neskatīties uz sevi. Tā vietā izmantoju iespēju un analizēju savu sūdīgo pašsajūtu. Jā, iespējams alus tika pārāk daudz lietots, bet citreiz alus ir bijis vairāk, tāpēc loģiski, ka jāatmet Dieva vainošana pie visām savām neražām.

Sēžu krēslā un domāju, ka varbūt pie sliktā garstāvokļa vainojams totalizators. Pēc diezgan veiksmīgiem kāpumiem sekoja kritieni (kā var zaudēt likmi, kur koeficients bija 1.02?). Neko jau zaudējis neesmu, bet biju cerējis uz kādiem ieguvumiem.

Sēžu krēslā un domāju vai nebūšu pārspīlējis ar savām vēlmēm pie friziera. Parasti manas vēlmes aprobežojas, pasakot, lai vienkārši nogriež īsāk. Šoreiz paģiru ietekmē ieminējos, lai kaut ko interesantu izdara ar tiem maniem draņķa sprogainajiem matiem. Un nedaudz izdarīja arī, jo tagad izskatos tā pat kā lielākā daļa citu cilvēku.

Sēžu krēslā un domāju, kāpēc es apgāzu mistkasti frizētavā. Vainoju paģiras un savas austiņas.

Sēžu krēslā un domāju, ka kavēju tikšanos ar draudzeni. Pēc 15 minūtēm viņa mani ieraudzīs un pasmiesies par mani un manu jauno matu sakārtojumu.

Sēžu krēslā un domāju, ka laiks mazināt savu alus patēriņu.

blogi, kas apspiež nežēlīgos kapitālistiskā progresa spēkus. varbūt.

Mārcis pieteica sevi blog0sfērā 20. gadsimta sākumā. Tas bija imperiālisma sākums Latvijas blogsfērā. Attīstoties tehnikai, proletariāts grima arvien dziļākā nabadzībā. Zaudējumus un ciešanas nesa arī blogu karš. Uzbangoja streiki un demonstrācijas. Blog0sfērā valdīja galēji reakcionāri strāvojumi: dekadence, neticība cilvēkam, imperiālisma slavināšana.

Progresīvi noskaņotie rakstnieki ar to nespēja samierināties. Arī Taustiņklabeklis ne. Viņš uzbruka pastāvošās varas aprobežotībai un cildināja cīņu par progresu. Blogeris izvēlējās fantāziju kā kritikas metodi, bet savija to ar zinātnes attīstību un plašākām sociāli politiskām problēmām.

Savukārt Blackhalt bija nesaudzīgs buržuāziskās sabiedrības kritizētājs un atmaskotājs. Taču viņa daiļradei piemīt arī pretrunas. Viņa darbos sastopamie blogeri ir vientuļi, tie nemeklē domubiedrus apspiestajā tautā, bet liek cerības tikai uz inteliģenci un augsti izglītotiem cilvēkiem. Blackhalt maldīgi domā, ka tikai tādi spēj mainīt dzīvi un sabiedrību. Tomēr viņa varoņi tiecas pēc lieluma, augstākām domu virsotnēm, lolo diženuma sapņus un alkst pēc kā jauna. Viscaur jūtam arī Blackhalt humānismu, sirsnību, smalkjūtību.  Redzam, ka rakstnieks centies izprast cilvēka dvēseli un iejusties vienkāršo laužu smagajās gaitās.

Atruna
Galvenie varoņi vairāk vai mazāk tika izvēlēti pēc nejaušības principa.
Autors Z.Inesis un izdots saskaņā ar Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Redakciju un izdevumu padomes lēmumu 1968. gada kaut kādā tur decembrī.

mans jaunais gads 2009

es_i_draudzenePatiesību sakot Jaunais tika sagaidīts visnotaļ interesantā veidā. Ne es salūtu redzēju, ne alkoholu pāŗmēŗīgi lietoju un pat ne pie datora sēdēju.

Jauno gadu sagaidīju klausoties attālos salūta sprakšķos un mīlējoties ar savu draudzeni. Neslikts notikumu pavēŗsiens, ja ņem vēŗā, ka septiņas stundas pirms tam biju noskaņojies Jauno gadu nosvinēt vienatnē sūcot aliņu un skatoties savos puspelēkajos griestos.

Neslikti.

Starp citu šitam blogam ir pievienots jauns redaktors vāŗdā Lita. To ņemiet vērā, lai nebūtu pāŗpratumi, lasot lapelē, par to, cik Ivars ir foršiņš un cik viņam jauks loceklis :D

Starp citu: Opera un draugiem.lv

sava veida plug-ins
Kaut kas līdzīgs spraudnim

Ja Firefox pārlūkam ir speciāls spraudnis ērtākai draugiem.lv, tad kāpēc Operai nav nekas līdzīgs? Opera neatbalsta papildinājumus un iztiek ar kaut kādiem tur vidžetiem? Tā šķiet. Sūdīgi diezgan. Lai gan viss jau nav galīgi zaudēts. Tev ir iespēja atvērt šo lapu ar Opera interneta pārlūku un uzklikšņināt uz šīs saites. Kas tad notiks? Nekas briesmīgs. Pārlūks Tev piedāvās lejupielādēt standarta menu.ini konfigurācijas failu, kuram ir pievienota draugiem.lv izvēlne. Skati bildi, ja nesaprati.
Tad nu tas Tev dos iespēju lūkot ērtāk pupainu meiteņu profila bildes tā, lai viņas to nemanītu. Ja tam, protams, ir nozīme.
Un kā vienmēr, mister Bond, konfigurāciju varēsi atcelt pārinstalējot savu operētājsistēmu vai arī vienkārši ejot uz Tools->Preferences->Advanced->Toolbars->Menu setup un izvēloties Opera standartizēto izvēlni.

Tas arī šodienai viss. Par cik draudzene nav sajūsmā, ka rakstu par mūsu attiecībām, tad visticamāk šā bloga (?) lasītājiem nāksies samierināties ar ierastiem no IT tēmas un manām cīņām ar atkarībām. Šodien neesmu alu dzēris. Bet ir tik ļoti liela vēlme to darīt. Ja būtu uzspējis līdz 10iem nopirkt alu, tad tagad malkotu saldu jo saldu aliņu. Kādu porteri respektīvi.
Mmmmm… aliņš (lick)