Bet tā jau..

Bet tā jau garastāvoklis ir tāds, lai tik spiedzam un lai nebūtu stāvoklis. Paskatos uz leju un pie sevis nodomāju: “Tu taču nebūsi mani pievīlis?”
Nē, viss jau ir pilnīgā kārtībā. Satraukumam nav pamata un es pat vienu vidēju alu tagad bez sirdsapziņas pārmetumiem nomainītu uz sakarīgu minerālūdeni. Un, tas jau nozīmē daudz. Va’ nē?

Sēžu darbā. Mūzika fonā ir tik pat saraustīta cik tie nožēlojamie vītoli ne-tālumā un fantazēju par kādu enerģijas dzērienu savā rīklē no kuriem man, šķiet, radusies neliela atkarība un reizēm nedaudz šaurākas acu zīlītes. Bet garšīgi dulli, ja tā ņem godīgi vērā.

Labi, neredzu iemeslu, lai uzkavētos te vēl ilgāk. Šā vai tā galva īsti nestrādā un nav jau jēga tāpēc palikt.

Continue reading

Priekšvēlēšanu cīņas

Draudzenes viedoklis:

wow

Ikdienā esmu cilvēks, kurš skatās Latvijas Ziņu kanālu (LZK) varbūt vairāk nekā tas būtu vajadzīgs. Sižetu rotācija ir sasodīti bieža un retais mierinājums ir novadu televīzijas veidotie sižeti, kas gan sevišķi neizceļas ar man aktuālām tēmām, bet ir jebkurā gadījumā labāki par apmaksātiem sižetiem. Līdz šim apmaksātie sižeti vairāk bija par kino, skaistumkopšanu un citām sadzīviskām lietām, bet tagad, kad nāk vēlēšanas, sāk parādīties politiski apmaksāti sižeti. Šad tad pat aktīvajā rotācijā (vienu vai divas reizes stundā tiek parādīts) kāds sižets tiek iemests.

Īstenībā mani pārsteidza sižets par kaiju. Doma tāda, ka, LPP/LC pārvācoties uz citu biroju, pie viņiem arī pārvākusies ligzdot sudrabkaija. To viņi esot izsecinājuši, jo ligzdā esot atrastas papīra strēmeles ar partijas simboliku. To protams visu izstāsta Andris Bērziņš, pasakot arī, ka kaija droši vien zin, ka partija rūpējas par ģimeniskumu, dabu un citām lietām. Ir pat uzstādīta web kamera uz kaiju. Protams, jē vrait! Mani jau tādas lietas pārliecina, ha.

Būtu iztikuši ar preses relīžu izsūtīšanu par kādu bērnu namu apmeklējumu. Varbūt kāds uzķertos.

Cīņa ar miegu.

Kārtējo reizi saņemos dzert kafiju, lai papildinātu savu arsenālu cīņā pret miegu. Tā kā kafiju dzeru diezgan reti un pārsvarā skaidrā, tad tā uz mani diezgan efektīvi iedarbojas. Iedzerot to, pēc brīža parādās vajadzīgais možums un spirgtums, kuru gan nelāgā kārtā papildina sāpes krūtīs, bet, redz, par to nav šis stāsts.
Jau labu laiku man somā stāv 3 paciņas ar NesKafe (3 in 1 Strong) kafijas maisījumu, kuru biju saplānojis iztriekt vakara gaitā. Paņēmu krūzīti un iebēru tajā vienas paciņas smaržīgo saturu. Izstaipīju kaklu un liecos pakaļ karstam ūdenim Venden ūdens automātā (?), kur pēc visiem loģikas likumiem, protams, nebija vairs ūdens. Tik vien kā divas ēdamkarotes ūdens daudzums salējās krūzē. Cūcība, bet nu neko. Paņēmu dakšiņu un samaisīju pulveri ar to daudzumu ūdens un izveidoju putru, ko arī ņēmu un centos dzert (ēst).
Patiesību sakot, rezultāts bija labāks kā gaidīju. Saldeni skāba garša, ko izbaudīt gan nebija nemaz tik liela vēlēšanās.

Piekāst Lielo talku

Lielu daļu Latvijas stūru pārņēmusi tā saucamā Lielā talka, kurā es, protams, nepiedalīšos.  Un nejutīšos vainīgs par to, jo ar tīru sirdsapziņu varu teikt, ka neesmu piedalījies Latvijas sasūdošanā. Patiešām, jo es pat neatceros, kad kādreiz esmu pacenties apslienāt kādu ietvi ar savām siekalām. Vai tad mans ķermenis saražo kaut ko tik sūdīgu, no kā vajadzētu tikt vaļā, izspļaujot to uz ielas? Nē!

Sasodīts! Es pat esmu nesis savu plasmasas taru vairāk par kilometru, lai tikai man nevajadzētu to izsviest kādos krūmos. Laikam jau no mazotnes esmu uzskatījis, ka tas ir muļķīgi un ir pārāk daudz mīnusi tādai rīcībai.

Labi, draudzene tagad lasa šito un pārmet man par to, ka nerakstu patiesību, jo, redz, viņa esot redzējusi, ka piegružojot apkārtni. Jā, viņa ir redzējusi, ka es tramvaja talonu šad tad ņemu un aizsviežu, bet mana sirdsapziņa ir diezgan tīŗa, jo tāda maza papīra strēmelīte sadalās divās trīs dienās. Pat cigaretes izsmēķis sadalās daudz ilgākā laikā.

Vakar grauzu savu kožļājamo gumiju tik ilgi, kamēr man pa ceļam bija mistkaste, kur arī to draņķi izmetu.

Ko es ar to gribēju teikt? Varbūt mēģinām cīnīties ar cēloņiem (atkritumu izvešanas, utilizēšanas nosacītā dāŗdzība, nepieejamība, mistkastu trūkums) nevis ar sekām?

Veiksmi talciniekiem!

Eu, zin, man ir neērti.

Tagad jau, protams, ir “labākais” laiks, lai, sēžot pie datora, sāktu asarot acis. Šķiet, ka sasodītās iesnas solās piemeklēt mani. Sen jau bija laiks, ja ņem vērā, ka pa ziemu neesmu normāli slimojis. Bet tas jau ir normāli, vai ne?

Tikko ar savām asarainām acīm sniedzu nelielu konsultāciju datoru jomā. Cerams, ka meitene, kurai sniedzu to murgaini mazo konsultāciju, nepadomās, ka problēma ir tik sāpīga, lai man par to būtu jābirdina asaras. Viņai bija problēmas ar antivīrusu un, patiesību sakot, tā arī viņai nepateicu, ka antivīrus “Panda” ir tieši tas, ko es nevienam neieteiktu. Neesmu redzējis nevienu antivīrusu kvalitātes tabulu, kur tas būtu vadošās pozīcijās.

Jā, un tā mana kautrība ir vienkārši nepārspējama. It sevišķi, ja esmu pieķerts guļam gultā. Tādos gadījumos šķiežu komatus pa labi un kreisi.

Mana koju mūzika

Šis patiešām ir gabals ar kuru gāju gulēt vakarā un cēlos no rīta, kad (neiz)mācījos Latvijas Universitātē par datoriķi. Mūzika, kas spēja uzmundrināt netālajā ceļā uz veikalu pēc aliņa, guļot vienā koju istabiņā kopā ar četriem citiem cilvēkiem. Studējot un sēžot lekcijā. Es pat nezinu, kāpēc man ir tāda neliela spēja klausīties ar baudu vienu dziesmu 24 stundas dienā. Varbūt tāpēc, dziesma ir laba? Iespējams.

Atvainojos, ja gadījumā skaņas kvalitāte nav apmierinoša. Nav man īsti iespējas tagad noklausīties konkrēto klipu un pati kvalitāte arī tomēr ir diezgan daņķīga. Bet tas netraucē mālēt visu, ko jūt. Khe, vai ne?

Vislabākais veids kā…

Vislabākas veids kā nosist vēlmi kaut ko ierakstīt savā mājas lapā ir ņemt un ielogoties tajā. Pēdējā laikā to būs jācenšas mazāk darīt un jāizlīdzas ar Opera Notes vai prastu (līdz riebumam) Notepad. Interesanti sanāk, ka, lai tiktu pie kā vairāk, būs speciāli jāpacenšas darīt mazāk. Biežāk tā, ne?

Klausos slimu mūziku, kur meitēns salīdzina attiecības un pieķeršanos ar kaut kādu tur tetuvējumu. Tā vismaz šķiet, jo to dzirdu (ha, cik sasodīti loģiski laikam). Īstenībā lielisks salīdzinājums.
Un nejauši sāku domāt vai atceros iemeslu, kam par godu man uz labās rokas ir tetuvējums. Nē, atceros gan.
Tagad smaidu un vēlos pierakstīt – sūdīgi, ka tā. Un uzspiežu pogu “replay”.

Patiesību sakot, šobrīd esmu izdzēris divreiz vairāk alu nekā kafiju. Bet kāpēc kafija mani spēcīgāk ietekmē? Rokas trīcēša, sentimentālas domas un iespējami slima mūzika. Nedaudz mazāk televīzija fonā un es aizmirsīšu, kur es tagad esmu. Un nedaudz arī naivi ceru – kāpēc esmu.

Par godu AKKA/LAA – Coldplay dziesma Viva La Vida

Nav jau tā, ka kādreiz sekotu līdzi Coldplay daiļradei, tomēr uznāca vēlme pēc muzikāla ieraksta. Sanāca nedaudz ieteikmēties no raksta Kā AKKA/LAA čakarē nevainīgus cilvēkus.

Kaut arī ticu, ka Latvijas robežās ir citi (banānrepublikas) autortiesību likumi, salīdzinot ar civilizēto pasauli, es uzskatu, ka neesmu pārkāpis autortiesības likumus.

Mario Bros vs. Latvijas hokeja izlase

Draudzene un viņas nedaudz slimā vēlme pēkšņi uzspēlēt Mario Bros spēli laikā, kad pa tv (un realitātē) notiek Latvijas izlases spēle hokejā.

Šajai dīvainajai vēlmei par godu, draudzene lejupielādēja datorā kādas 6 vai 7 spēles versijas. Pat vienu versiju, kuru datora antivīruss slimīgi uzskatīja par “ļaunu” failu. Bet, redz, nevienam jau tas īsti neinteresē, jo uz datora ekrāna tiek vērsts nedaudz stiklains acu skatiens. Turklāt ņemam vērā, ka šāds skatiens sākotnēji tika gatavots hokeja spēlei.

Hokeja spēle sākas un tajā pašā laikā tiek atrasta “īstā” Mario spēles versija. Mans alus pusdzerts un acu skatiens pievērsts televīzora ekrānam. Savukārt draudzene iegrimusi datora ekrānā.

Notiek aizrautīgas cīņas. Gan gūti vārti, gan vāktas zelta monētiņas. Spiedzieni un klaigas par zaudētām dzīvībām un vārtiem. Abpusēji pozitīvas emocijas, ko nespēj pat sabojāt jautājums par to vai draudzenei patīk iejusties spēles tēlā kuram ir “krāniņš”.

Tas viņu neinteresē un mans joks par Mario potenciālajām fizionomiskajām īpašībām netiek saprasts. Sajūtos neērti, bet tajā pašā laikā tiek dzerts alus, gūti vārti un vāktas monētiņas. Laiks tiek pavadīts ar sasvīdušām plaukstām un stiklaini aizrautīgiem acu skatieniem. Te lielā, te mazā ekrānā.

Uzmetu skatienu draudzenes spēlei un pēc divām sekundēm saņemu aizrādījumu, ka manis dēļ viņa esot zaudējusi dzīvību. Tā gan, jo, skat, es viņai neļaujot koncentrēties. Divas sekundes ir pietiekami, lai zaudētu dzīvību, nepareizi uzlecot kādam mūdzim vai iekrītot kādā bezdibenī.

Draudzene uzmet acu skatienu uz tv pusi un nopriecājas, ka Latvijas izlase izvirzījusies vadībā. Cenšos viņai paziņot, ka tas ir noticis jau pirms vairkāk kā desmin minūtēm. Jauki.

Alus praktiski beidzies un spēle iet jau uz beigām. Šķiet, ka hokeja spēle tiks uzvarēta. Un tas priecē. Draudzene sāk izskatīties arvien nomāktāka un nogurušāka. Beidzot ir sasniegts grūts līmenis un tiek zaudēts ik pēc divām minūtēm. Tas man ir grūts laiks, jo tieku vainots pie visiem zaudējuma gadijumiem. Te uz viņu paskatījos ne tā, te roku ekrānam pieliku priekšā, te saspaidīju Del pogu pārāk atklāti un neslēpjoties.

Jā, man arvien patīk iepazīt draudzeni no dažādiem skatu punktiem un situācijām. Vai patiešām viņa man šķiet tik lieliska tāpēc, ka ir tik līdzīga man?

oskara balva un totalizātors

Likmes mēs varam likt ne tikai uz sporta spēļu iznākumiem, bet arī uz, piemēram, to, kurš saņems mazo, zeltīto vīriņu vārdā Oskars.
Šogad vislielākā iespēja tikt pie Oskara ir lieliskajam Hītam Ledžeram, jo viņu totalizatora koeficients ir 1.05 punkti, kas praktiski nozīmē to, ka atzinība viņam ir garantēta. Ja esi pārliecināts, ka par otrā plāna lomu balvu saņems kāds cits nevis Ledžers, tad iesaku veikt kādu likmi, jo tuvākais sekotājs ir Filips Seimūrs Hofmans ar koeficientu 15.00 punkti. Jādomā gan, ka Ledžeram tomēr tiks statuete, jo skatītāji jebkuru citu rezultātu uzskatītu par ņirgāšanos.
Vai patiešām šis gads būs Mikija Rurka atgriešanās gads? Visticamāk, jo viņam ir prognozētas vislielākās iespējas (1.83 punkti) tikt pie Oskara statuetes nominācijā labākais aktieris. Par labāko aktrisi tiek uzskatīta Keita Vinsleta ar uzvaras koeficientu 1.75 punkti.

Ja vien tas kādam interesētu.
Starp citu varam arī mēģināt prognozēt no kura kontinenta būs nākošais laimīgais bērnelis ko adoptēs Andželīna Džolija un Breds Pits. Vislielākās izredzes ir Āfrikas bērneļiem ar koeficientu 1.10 punkti