Mani WordPress spraudņi jeb plug-ins

[flickr float=”left”]http://www.flickr.com/photos/ivarssh/3992980736/[/flickr]

Diemžēl WordPress blogu platforma (līdzīgi kā Firefox interneta pārlūks) nav pilnībā funkcionāla,  ja tam nepievieno dažus vairāk vai mazāk noderīgus spraudņus, kuru skaits mērojams vairākos simtos. Pats gan centos neizcelties un uzinstalēju tikai tos spraudņus, kas man likās noderīgi šim konkrētajam blogam. Continue reading

7 lietas un ne vārda par bērnību (+17)

septiņas lietas
septiņas lietas

Tā kā vismaz divi cilvēki vēlas uzzināt septiņus nezināmus faktus par mani, tad jau laikam tomēr kaut ko jāuzraksta. Es arī apzinos, ka Latvijā blogotāji (dienasgrāmatas rakstītāji) ir pietiekami maz, lai šajā ķēdītē tiktu iesaistīti visi, kas uzrakstījuši kaut vienu teikumu interneta dzīlēs sastopamajam marazmam. Tad nu sekojošie 7 slimi fakti par mani, kurus nezin ne mani draugi un varbūt ne pat mana māte.

1. Savos divdesmit divos gados esmu mācijies Rīgas Tehniskajā Universitātē (pv), Liepājas Pedagoģiskajā akadēmijā, Latvijas Universitātē un nu jau Liepājas Universitātē. Un dīvainākais fakts no tā visa ir, ka man vēl dzīvē nav bijusi neviena normāla sesijas. Esmu viens no tiem, kurus apzīmē ar vārdiem – mūžīgais students.

2. Nevainību zaudēju “tikai” 19 gadu vecumā. Tad es arī pirmo reizi piedzīvoju to, ka ar mani mīlējas mana izskata dēļ. Esmu vairāk smuks nekā sabiedrisks, atraktīvs vai intelektuāls. Kad to ieminējos manai draudzenītei no pamatskolas, tad viņa bija diezgan pārsteigta par to. Nu, nekas.

3. Vispār jāsaka, ka dzīvē man bijušas seksuālas attiecības ar četrām meitenēm. Un ar trijām no viņām man ir izdevies mīlēties savā darba vietā. Vairāk par vienu reizi.

4. Esmu viens no tiem daudzajiem cilvēkiem, kuriem DNS nav unikāls. Respektīvi – ir vismaz viens cilvēks uz šīs planētas, kuram ir identisks DNS. Un es pat zinu viņa vārdu. Viņa blogu vēlaties lasīt?

5. Bija laiks, kad es spēju iedzert alu tikai ar sasodīti lielu piespiešanos. Savā sešpadsmitajā dzimšanas dienā devos ar savu draugu makšķerēt, paņemot līdzi aliņu ar normālu 7% rubeni uz etiķetes. Tā nu sanāca, ka diezgan pārdzēros, savēmu istabu un pēc tam nākošajā dienā dzēru zāles, lai nepievemtu drauga izlaiduma aktu. Tā iespaidā visa patika pēc alus bija beigusies līdz brīdim, kad pārdzēros lauku spirta un kolas sajaukumu. Tam par godu esmu pieradinājies atpakaļ pie alus. Un šis nav stāsts par bērnību.

6. Man ir diezgan daudz atkarības. Piemēram, nelielu laiku atpakaļ mani bija pārņēmusi pokera atkarība. Spēles, protams, notika uz naudu un nevarētu teikt, ka biju ieguvējs. Jo ilgāk spēlēju, jo lielākas likmes vajadzēja veikt, lai gūtu baudu no spēles. Pati spēle man neaizrāva tik daudz, cik tā kutinošā sajūta, kad tiek iegūta vai zaudēta partija.
Lai ierobežotu sevi, no pokera esmu pievērsies totalizātoram. Nedaudz.

7. Kad sava sociālā tīkla profilā uzdrukāju vārdu salikumu www.deelis.lv, tad bloga (drīzāk jau dienasgrāmatas) apmeklējums palielinājās par 30%, pateicoties cilvēkiem, kas bija meklējuši lapas pēc atslēgas vārdiem – www.deelis.lv

Tas nu arī viss. Septiņas muļķīgas lietas nu ir bijušas pateiktas, tāpēc mans tjipa pienākums ir nodot tā saucamo stafeti tālāk.
Man jau tāpat kā citiem gribētos lasīt Cone veikumu. Tad vēl arī Kaža varētu ko pastāstīt. Savu mīļoto meiteni esmu samaitājis tik tālu, ka viņa arī šad tad ieraksta kādā blogā. Bet viņa noteikti nevēlas neko rakstīt. Varbūt Svilpe vēlas pastāstīt par savu pieredzi ar atkarībām?

Šī diena

Sarakstīju garas rindas par maniem šīsdienas notikumiem, bet tad visas izdzēsu, jo kāpēc jāsarežģī dzīvi, ja visu var uzrakstīt dažos vārdos?
Tad nu lūk – mana diena hronoloģiskā secībā.

Pamošanās. Mērcēšanās. Traks cilvēks. Pusdienas. Nedaudz alus. Došanās uz Liepāju. Draudzene. Vakariņas pirms pieciem. Suns. Darbs. Iekavēšana. Garlaicība. Pogas un skaņa. DVC. LZK. Vientulība. Draudzene. Mīlināšanās. Darbs. Sekss. Darbs. Sekss. Darbs. Sekss. Došanās mājās no darba. Taksis. Alus. Žāvas. Pokers. Žāvas. Blogs. Pokers. Žāvas. Došanās gulēt. Miegs. Vienatnē.

Es un WordPress kopā rociņās sadevušies

Prologs
Sāpoša galva. Nedaudz ikrīta ierastās paģiras un dirnēšana pie veca, maza CRT tipa monitora.  Sēžu un mēģinu savai i-dienasgrāmatai piemontēt sakarīgu komentāru lauku validāciju. Protams, nekas neizdodas, kaut arī gribēšana pārspēj velme visu noskalot ar malku alus. Katra neveiksme izsauc to nedaudz interesanto domu par savu idiotismu.
1. daļa
Dienas vidus. Tiek meklēta alternatīva i-dienasgrāmatas platformai. Kaut arī lielākoties visi trū – blogeri izmanto wordpress platformu, man pret to bija tāda kā skeptiska noskaņa. Nevaru jau noliegt, ka nekad neesmu vēlējies būt blogeris. Nenoliedzu arī, ka mana rakstītprasme aprobežojas ar krustiņa ievilkšanu vietā, kur parasti jāiešvīkā savs paraksts. Tamdēļ laikam uz neko daudz jau cerēt nevar.
2.daļa
Ak, jā. Atcerējos savu monētas mešanu. Toreiz gan izkrita tā monētas puse, kura skaidrā balsī teica, ka man jāpaliek pie savas veidotās platformas. Bet piekāst. Lieku wordpress virsū.
3.daļa
Lai nebūtu nepatīkami pārsteigumi un veco ierakstu zudumi, tad izveidoju subdomēnu blogs.deels.lv zem kura tad arī būs jaunais blogs. Aizdevos uz lv.wordpress.org un lejupielādēju laikam latviskoto versiju. Kura gan izrādījās tik novecota, ka nācās lejupielādēt vereiz kaut kādu jaunāku versiju. Uzliku ar nelielām problēmām uz servera. Apšļakstīju monitoru ar alu tam par godu. Tagad gan nedaudz nomāc doma par monitora tīrīšanu.
4.daļa
Nepatīkams pārsteigums bija, ka feedburner eksportē rss padevi ar diezgan lielām drukas kļūdām, kas izpaužas ar vārdu noraušanu paragrāfu sākumos un, iespējams, beigās. Nezinu īsti. Tas vienkārši nozīmē to, ka nevarēju importēt rss.
5.daļa
Kaut kādu spraudņu pielikšana un saišu saraksta izveidošana. Alus iedzeršana.
Epilogs.
Un tad viņš dzīvoja ilgi un laimīgi kopā ar WordPress platformu. Pat neskatoties uz to, ka platforma ne ēst gatavo, ne mīlēties prot. Tikai izdrāst šī prot.