#! – CrunchBang Linux

CrunchBang is a Debian GNU/Linux based distribution offering a great blend of speed, style and substance. Using the nimble Openbox window manager, it is highly customisable and provides a modern, full-featured GNU/Linux system without sacrificing performance.


Tā tiešām ir un viņš ir mans jaunais draugs! Kaut arī manam datoram ir salīdzinoši apjomīgs operatīvā atmiņas daudzums ( 4 GB DDR3 it kā), nevaru nopriecāties, kad iestartēju sistēmu un sistēma izmanto mazāk par 70 MB no visas pieejamās atmiņas.
Continue reading

Ubuntu 12.04 LTS

Man ir sajūta, ka man šajā versijā viena no pirmajām komandām terminālī būs kaut kas uz šo pusi:

sudo apt-get install gnome-shell

Par gaumi jau nestrīdas, bet ļoti grūti pierast pie datora centieniem sadzīvot ar Unity vidi. Neesam tam vēl gatavi, kaut arī atzīstu, ka idejas ir labas un iespējams kaut kad nākotnē varētu aprast ar šo sistēmu.

 

Gaidām 28. aprīlī solās izspiest svaigo ilga atbalsta Ubuntu versiju. Būs jāpanašķojas!*

 

*Šad tad man izdodas zemu krist ar šādu vārdu izvēli konkrētā situācijā…

32 bitu Linux kernelis un 4 GB RAM manā klēpjdatorā

Šodien draudzīgi tiku pie 2 GB DDR3 operatīvās atmiņas moduļa, kuru steidzīgi nomainīju ar datorā esošo 1 GB RAM moduli. Tā kā datorā esošā 32 bitu Ubuntu versija nelikās par to ne zinis, tad pēc nelielas interneta pāršķirstīšanas nonācu pie diviem risinājumiem:

1. Likt uz datora 64 bitu linux kerneļa versiju;
2. Likt uz datora linux kerneļa versiju ar iespējotu PAE instrukcijas izmantošanu;

Izvēlējos otro variantu, jo, kaut arī ar PAE iespējoto kerneļa versiju programmas pašas atsevišķi nespēs izmantot vairāk operatīvo atmiņu un tādā ziņā ātrdarbība neuzlabosies, pastāv kaut kāda maza iespēja manā iztēlē (īsti neesmu praktiski vēl pārbaudījis), ka vismaz varēs morāli startēt fonā nedaudz vairāk aplikāciju nekā tas tika darīts iepriekš. Mani kā vienmēr kaut kas attur no tās sasodītās ’64 bit’ simbolu virknes. Iespējams, tās ir manas sagrautās pašapziņas paliekas no Windows laikmeta un lasītais, ka ar dažām aplikācijām 64 bitu vidē varētu būt problēmas. Piemēram, Virtualbox un mēdiju kodekiem.

Tad nu pacentos ar iemīļoto Ctrl+C un konsolē ar Shift+Ctrl+V iekopēt:

sudo apt-get install linux-image-generic-pae linux-generic-pae linux-headers-generic-pae

Pēc konsoles datu apstrādes apstiprināju savus nodomus ar “y” un “Enter” nospiešanu un pēc neilga brīža gaidīšanas varēju pārstartēt datoru.

Ja godīgi, tad tīkla aplikācija ņēma un pārstāja darboties jaunajā kerneļa versijā, bet domāju, ka tas būs tikai pagaidām līdz atradīšu kādu risinājumu.

Iespējams. Katrā ziņā GRUB jau kā vienmēr piedāvā startēt sistēmu arī vecā kerneļa ietvaros.

P.S.

Tas, ka nevienam neiesaku izmantot šādu programmatūras upgreida veidu un stāstu tikai par savu pieredzi, laikam nozīmē to, ka nenesu atbildību par Tava datora sistēmas stabilitāti pēc šādām darbībām :)

Ubuntu 12.04 gaidās

Pēc dažiem mēnešiem izstrādātāji no Canonical sola laist klajā jaunāko Ubuntu Precise Pangolin versiju. Kaut arī es parasti esmu bijis atsaucīgs pret jaunām lietām, jaunais Ubuntu Unity man tiešām negāja pie sirds, jo šķita pārāk zaļš un nepierasts, tāpēc vairāk vai mazāk pārvācos uz Linux Mint un pēc tam, šķiet, uz Ubuntu 10.10 ar veco labo Gnome darba virsmu.
Continue reading