Ideja "mākoņprintēšanai" ar Dropbox

Ja birojā vai mājās ir vairāki datori un ne visi ir saslēgti lokālajā tīklā, bet visiem ir pieejas internetam, tad drukāšana var būt apgrūtinoša, jo ne visiem ir pieeja printerim pa tiešo. Tāpēc iešāvās prātā ideja (nekāda gan jaunā nav, jo esmu lēns) par aplikāciju, kas savā veidā veidotu Print Spooler lomu, bet starpniekserveris būtu Dropbox aplikācija.

Atliktu startēt programmu konkrētā Dropbox mapē, vajadzības gadījumā iemest failu šajā mapē ar cita datora, telefona vai planšetes palīdzību un, tiklīdz fails tiktu augšupielādēts – lejupielādēts, programma to nolasītu un aizsūtītu uz drukāšanu.

Izklausās vienkārši? Tā arī tas ir.

Izveidoju demo aplikāciju Delphi 7 vidē, kura lasa to pašu mapi, kurā pati atrodas un meklē failus pēc konkrētiem failu paplašinājumiem. Ja atrod, tad nosūta drukāšanai.

Aplikācija, kura cenšas sūtīt failus uz drukāšanu
Aplikācija, kura cenšas sūtīt failus uz drukāšanu

Būtībā tiek izmantots vienkāršotais (nepārliecinošākais?) veids Delphi vidē kā nosūtīt failu drukāšanai:

ShellExecute(Application.Handle, ‘print’, PChar(ceļš uz failu), nil, nil, SW_HIDE) ;

Protams, jāatzīmē, ka aplikācijas kopējo izejas kodu izveidoju vairāk vai mazāk demo nolūkiem, tāpēc droši aicinu lejupielādēt kodu, kompilēt, uzlabot un, ja risinājums apmierina, tad arī lietot.

Google Android aplikāciju konstruktors

Tā vien šķiet, ka šis aplikāciju “izgudrotājs” ļaus veidot savas Android telefon-aplikācijas katrai mājsaimniecei un tās kaķim, jo neprasa būtībā nekādas programmēšanas iemaņas. Protams, ja par programmēšanu neuzskata arī veļasmašīnas kontroles pogas paspaidīšanu, bet tas jau laikam ir cits stāsts.

Konstruktora pamatā būs Masačūsetas Tehnoloģijas institūtā izstrādāta platforma, kas diezgan veiksmīgi ir integrējusies programmā Scratch un kura ļauj izveidot aplikācijas bez programmēšanas iemaņām, jo visa darbība notiek ar dažādiem vizuālajiem blokiem, kuros tiek interpretētas dažādas darbības, sākot no cikliskajām darbībām un beidzot ar dažādiem darbību notikumiem.

Kaut arī sākumā šķiet, ka šī būs aplikācija, ko daudzi lietotāji un aplikāciju izstrādātāji ienīdīs, jo, redz, tā piemēslos internetu ar nekam nederīgām un nelietojamām aplikācijām, tik traki jau nemaz nav, jo ar šo konstruktoru varēs izveidot aplikācijas, kuras varēs papildināt gan dažādi mobilā telefona sensori, kameras un interneta savienojumi. Ar konstruktoru varēšot izveidot pat ciešamu Twitter klientu.

Piemēram, lejupielādējot šo eksperimentālo aplikāciju konstruktoru, vienā no mācību aplikācijām pieejama programma “Where’s Speedo“, kura “allows a user and a users friends or family find each other. The app detects the user’s location and sends it to the users friends or family using the app. The app allows the user to view the location of another user on a map. It also allows the user to set how often the app sends his/her location.”

Starp citu ir cilvēki, kuri domā, ka nevarot būt tā, ka Apple neveido ko līdzīgu savai iPhone platformai…

Latviešu radio gadžets

Latviešu radio gadžets

Skatījos, ka pēc vietnes mini reinkarnācijas, bija pazudušas dažas saites, faili, aliņi un mazliet apskaidrība, tāpēc saņēmos un lieku iekšā visu no sākuma un, protams, nedaudz uzlabotu. Piemēram, šajā gadījumā nedaudz papildināju [ne manu] latviešu radio gadžetu Windows 7 / Vista sānu joslai.
Reizēm arī pašas muļķīgākās lietas noder.

Lejupielāde

Iecīklēti youtube klipi

Bieži vien kā savu fona interneta radio izmantoju youtube portālu, jo tajā var atrast dažādu dziesmu versijas un varu pats izvēlēties sev tīkamāko dziesmu,
ko bezjēdzīgi, protams, visu laiku turpinu klausīties. Atkal un atkal.

Reizēm gan mani nomāc panīkums, kad kārtējo reizi spiežu pogu “reply”, bet tajā pašā laikā esmu laikam pārāk slinks, lai izmantotu tās daudzās lapas, kas piedāvā spēlēt klipus bezgalīgā ciklā. Šķiet, ka muļķīgs kompromiss būtu ko līdzīgu izveidot šajā bloga ierakstā.
Continue reading

Firefox spraudņa "draugiem.lv ext" alternatīva pārlūkā Opera

Nedaudz papildināju pavecu Operas Toolbar, lai darbotos jaunajā dizainā. Protams, nevar zināt cik ilgi draugiem.lv radošais kolektīvs nemainīs saišu struktūru, bet tā kā pats bieži izmantoju šo rīku joslu, tad droši vien ilgi nebūs jāgaida kaut kādus tur uzlabojumus no manas puses.

Plus vēl pievienoju saišu sūtīšanu uz saišu saīsinātājlapu http://ej.uz. Nospiežot “Saīsināt šo saiti”, tiks atvērta lapa ej.uz resursā ar jau izveidotu saīsināto saiti. Nu, kaut kas līdzīgs bookmarkletam sanāk.

Opera draugiem.lv Toolbar
Opera draugiem.lv Toolbar

Lejupielāde kā parasti notiek uzklikšķinot uz saites “Lejupielāde” un apstiprinot visus izvēlnes logus. Ja atvērsi saiti ar kādu citu pārlūku, tad visticamāk varēsi lejupielādēt menu2.ini failu, kas arī šajā gadījumā tā pati interneta pārlūka Operas rīkjosla.

Lejupielāde

Ieteikumus vai atsauksmes aicinu izteikt komentāru joslā, bet alu uzsaukt brīžos, kad sastopat mani. Mana lapa

UPDATE

Vakar atklāju, ka draugiem.lv nedaudz nomainījuši adresi profila attēla aplūkošanai. Ņēmu un …/profile/.. nomainīju ar …/account/…

OOP paši mazākie pamati php vidē

Khe, uznāca neliela vēlme iepazīties ar OOP pamatiem php valodā un uzrakstīt ierakstu šeit, lai mani cienītāji varētu pasmīnēt par manām zināšanām, bet apstājos pie 172 vārdiem, jo sapratu, ka neesmu no tiem, kam patīk apgūt pamatus ar teorijas palīdzību. Manā gadījumā produktīvāk tomēr būtu uzreiz analizēt ejošu koda fragmentu un pēc tam analizēt kāpēc tur viss ir tieši tā nevis citādāk.

<?php

// Katrai klasei nepieciešams nosaukums.
// Šajā gadījumā klases nosaukums ir atbilstošs piemēram.
class SimpleClass
{

// nodefinējam mainīgos, ko OOP var uzskatīt par klases īpašību.
// atslēgas vārds "public" nodrošina to, ka īpašība būs pieejama ārpus klases.
public $var = 'a default value';

// funkcijas nodefinēšana, ko OOP vidē vajadzētu uzskatīt par metodes definēšanu
public function displayVar() {

//  īpašo $this mainīg izmanto, lai varētu izmainīt paša objekta (klases) mainīgo
// šajā gadījumā, pielietojot metodi, tiks izvadīts teksts - a default value
echo $this->var;
}
}

// Cenšamies pielietot klasi un izvadīt mainīgos:
// realizējam objekta izveidošanu, izmantojot operatoru new
$klase = new SimpleClass;

// izvadam var mainīgo no objekta
echo $klase->var;
// To pašu mēs [laikam] varējām izdarīt izsaucot metodi displayVar
$class->displayVar();
?>

Piemērs no php.net vietnes,  kurš ir papildināts ar maniem komentāriem.

Man tik ļoti šķiet, ka no esošā piemēra apgrūtinoši izvilkt ļoti sakarīgu ideju. Nekas. Katrs pussolis, soļa trešdaļa vai daži centimetri tuvāk gala mērķim pati par sevi jau ir uzvara.

Neliela, bet ir…