DMARC

Šodien vairākas stundas stēnēju, elsu un pūtu, lai uzrakstītu referātu par DMARC un godīgi to iesniegtu e-studiju vidē. Man pat šķiet, ka šis bija mans pirmais referāts 15 gadu laikā un, godīgi sakot, tik daudz laika pagājis kopš iepriekšējā referāta, ka atskaiti varētu sākt no sākuma un attiecīgi šis vienkārši bija kucēns, ko jau sākumposmā skumīgi atzinu kā slīcināmu.

Jāpiemin, ka “lielais brālis” arī nebija uzdevumu augstumos un manā sociālā tīkla lentē informācija par DMARC sāka parādīties tikai tad, kad referāts jau bija iesniegts un visas salasītās tematiskās cilnes pārlūkā aizvērtas.

Skumīgi kucēnam, bet tas nekas.

Vārdu sakot, ja tev ir kāds domēns, kas netiek izmantots, lai sūtītu e-pastu, iestati DNS ierakstus, lai izvairītos no tā, ka spamotāji šos domēnus izmantotu:

. TXT “v=spf1 -all” . MX . 0 _dmarc. TXT “v=DMARC1; p=reject;”

Kaut arī šī mana ieraksta avots iztek no Twitter un Lielbritānijas valdības interneta vietnes kaut kur meža biezoknī, paskatījos, ka mūsu pašu cert.lv arī ir ieteicis veikt šādus pašus DNS ierakstus.

Vairāk informācijas par “E-pastu drošība – aizsardzība pret izejošo e-pastu viltošanu” var lasīt pašā cert.lv vietnē.

Un tā vien šķiet, ka mans referāts ar katru sekundi, atvērto cilni vai google meklējumu paliek tikai sūdīgāks un sūdīgāks.

Attiecīgi paliek skumjāk un skumjāk par kucēnu, ko jau iesniedzu un esmu par slinku, lai labotu…

Padodam skaņu rozā caurumā* – Linux

* – ar “rozā caurumu” šajā gadījumā domāju 3.5 mm audio mikrofona spraudni!

Jāteic, ka manu veco klēpjdatoru jau sen ir piemeklējusi klasiska vecu klēpjdatoru kaite – 3.5 mm audio izeja ir fiziski satraumēta, tā ir izčakarēta no nemitīgās un ne vienmēr saudzīgās 3.5 mm audio krāniņa iekšā un ārā vilkšanas.

Pārlodēt kontaktu droši vien būtu sarežģītākais variants, jo prasītu pilnīgu klēpjdatoru izjaukšanu. Būtu nepieciešamas kaut kādas prasmes lietot lodāmuru un, protams, maiņas kontaktu. Kaut ko no tā jau es varētu atrast, bet palasot forumus, izrādās ir iespējams pārslēgt skaņas izvadi “nenodrillētajā” mikrofona kontaktā.
Continue reading

Mana pirmā Android aplikācija – 1. daļa?

Kopš esmu Android telefona īpašnieks, mana vēlme izveidot kādu vienkāršu, iesācēju līmeņa aplikāciju saviem spēkiem ir tikai augusi un sasniegusi līmeni, kad varētu beidzot ķerties pie darba. Protams, ar Java valodu nekad nav bijusi īsta darbošanās, tāpēc meklēju citas alternatīvas. Un laikam arī atradu – PhoneGap!

PhoneGap ļauj veidot vienkāršotu tiltu starp javascript un ierīcēs iebūvēto pieeju dažādiem API, tai skaitā, Geolocation, Compass, Contacts, Accelerometer, Storage un tā tālāk.

Kaut arī mēģināsim izmantot tikai javascript un css, par pamata darba vidi izmantosim populāro Eclipse, kura tiks vairāk vai mazāk speciāli pielāgota Android aplikāciju izstrādei. Pamatā ērtumam (ar vienu klikšķi varēsim kompilēt aplikāciju un startēt to Android emulātorā) un izveidotās komūnas lielumam. Ja kas noies greizi, tad visticamāk risinājumu problēmai būs iespējams atrast ātrāk nekā jaunajai Word versijai nomainīt lapu numerāciju.
Continue reading

Palielini Dropbox konta ietilpību par dažiem simtiem MB

Lielākā daļa Dropbox lietotāju jau būs informēti par iespēju palielināt konta ietilpību apmaiņā pret citu lietotāju – draugu piesaistīšanas. Šobrīd Dropbox ir gājuši nedaudz tālāk un piedāvā piespamot internetu ar slavas teikumiem. Ielogojamies savā Dropbox kontā un “piedraugojam” vai “piefeisojam” Dropbox kontu apmaiņā pret dažiem MB ietilpību kontā.

It kā nekas liels, bet kāpēc gan nē.

Ideja "mākoņprintēšanai" ar Dropbox

Ja birojā vai mājās ir vairāki datori un ne visi ir saslēgti lokālajā tīklā, bet visiem ir pieejas internetam, tad drukāšana var būt apgrūtinoša, jo ne visiem ir pieeja printerim pa tiešo. Tāpēc iešāvās prātā ideja (nekāda gan jaunā nav, jo esmu lēns) par aplikāciju, kas savā veidā veidotu Print Spooler lomu, bet starpniekserveris būtu Dropbox aplikācija.

Atliktu startēt programmu konkrētā Dropbox mapē, vajadzības gadījumā iemest failu šajā mapē ar cita datora, telefona vai planšetes palīdzību un, tiklīdz fails tiktu augšupielādēts – lejupielādēts, programma to nolasītu un aizsūtītu uz drukāšanu.

Izklausās vienkārši? Tā arī tas ir.

Izveidoju demo aplikāciju Delphi 7 vidē, kura lasa to pašu mapi, kurā pati atrodas un meklē failus pēc konkrētiem failu paplašinājumiem. Ja atrod, tad nosūta drukāšanai.

Aplikācija, kura cenšas sūtīt failus uz drukāšanu
Aplikācija, kura cenšas sūtīt failus uz drukāšanu

Būtībā tiek izmantots vienkāršotais (nepārliecinošākais?) veids Delphi vidē kā nosūtīt failu drukāšanai:

ShellExecute(Application.Handle, ‘print’, PChar(ceļš uz failu), nil, nil, SW_HIDE) ;

Protams, jāatzīmē, ka aplikācijas kopējo izejas kodu izveidoju vairāk vai mazāk demo nolūkiem, tāpēc droši aicinu lejupielādēt kodu, kompilēt, uzlabot un, ja risinājums apmierina, tad arī lietot.

Palielināt Google Chrome ātrdarbību ar RAM disku

Tā kā datorā man ir aptuveni 4 GB operatīvās atmiņas un mana operētājsistēma, procesors nespēj izmantot visu potenciālu, bet tikai aptuveni 3,2 GB, izdomāju, ka atlikušos baitus varētu pārveidot virtuālajā “cietnī” un ielādēt tajā kādu programmu, lai tā darbotos ātrāk. Kāpēc ātrāk? Tāpēc, ka operatīvā atmiņa strādā ātrāk nekā cietais disks.
Šajā gadījumā izvēle krita uz Google Chrome. Nedaudz interneta palīdzības un darba plāns ir gatavs.
Continue reading

Opera, Bittorent un ortogrāfijas kļūdu labošana

Jaunākajās Opera interneta pārlūka versijās padarītas daudz ērtākas torrent tipa failu atvēršanas. Ja kādreiz gatavojāmies lejupielādēt šo failu un pārlūks to automātiski aktivizēja savā Bittorent klientā, tad šobrīd tiek piedāvāta ērta izvēle starp iebūvēto klientu vai sistēmas noklusējuma klientu. Katrā ziņā vairs nav jāiet uz opera:config#BitTorrent|Enable un jāķeksē ķekšus.

Bittorent klienta izvēle
Bittorent klienta izvēle

Zinu, ka ir vairāki cilvēki, kam šis apstāklis bija tik traucējošs, ka izvēle krita uz Firefox lietošanu, bet ceru, ka tagad tiks izdarīta pareizā izvēle.

Vēl pie uzlabojumiem ticis ortogrāfijas kļūdu labotājs. Tas man pašam bija patīkams pārsteigums.
Continue reading