Pārlūks Opera un WebKit dzinējs

Interneta pārlūkam Opera būs WebKit renderēšanas un V8 javascript dzinējs!

Ja ņem vērā, ka Opera kādu labu un skaistu laiku bija mans mīļākais pārlūks, līdz to nomainīja Chrome, jo vismaz tā mācēja sinhronizēt ne tikai paroles vai grāmatzīmes, bet spēja sinhronizēt arī pārlūku papildinājumus, šis varētu būt lielisks jaunums.  Savā ziņā tieši Presto dzinējs bija tā nelielā problēma, kas traucēja visnotaļ lieliskam pārlūkam attīstīties un iegūt jaunus lietotājus, jo vienmēr bija kāda lapa vai serviss, kas īsti nevēlējās strādāt ar šo pārlūku. Tas pat bija nedaudz nomācoši.  Nu, vismaz tagad šķiet, ka šādas problēmas atkritīs un pārlūka izstrādātāji varēs vairāk koncentrēties un dažādus resursus vairāk ieguldīt pašā pārlūkā, nevis tā dzinējā.

Continue reading

Opera 11.60

Pamanīju, ka manu tā saucamo blogu (pēdējais laiks tā kā pieaugt, ne) diezgan bieži apmeklē ar interneta pārlūku Opera. Skaitli, kas liek mazāk pazemojoši justies tieši tad, ja to izsaka nevainīgajos procentos, varētu iztēloties kā 21%. Tieši tāds daudzums no visiem pēdējā mēneša apmeklētājiem lieto Opera pārlūku. Lieliski.

Protams, šādam apmeklējumam ir izskaidrojums – mana draudzene izmanto šo pārlūku.

Starp citu iznākusi Opera 11.60 versija ar dīvaino nosaukumu – Tunny. Tajā uzlabotas tehniskās lietas, iebūvētais e-pasta klients un citas lietas. Jebkurā gadījumā, ja man būtu jāizvēlas starp Firefox vai Opera, tad, protams, izvēlētos ātrāko Operu.

Interneta pārlūka Opera draugiem.lv rīkjoslas atjauninājums

Startējusies jaunā sociālā tīkla http://draugiem.lv versija un līdz ar šo versiju, tai pa pēdām seko interneta pārlūka Opera rīkjoslas atjauninājums, kas nedaudz atvieglo navigāciju sociālajā tīklā.

Lielas izmaiņas nav izveidotas. Vēl joprojām attēls tiek atvērts ar window.open metodi ar visām tam sekojošām problēmām. Pievienoju to pašu izvēlnes moduli arī, ja tiek uzklikšķināts uz attēla-linka.

Attēli:

opera menu screenshot
Papildinātā navigācija

Papildinātā navigācija
Papildinātā navigācija

Lejupielāde

Droši vien šo rīkjoslas versiju varēs izmantot līdz brīdim, kad tiks mainīta lietotāju profila linka struktūra. Turam īkšķus un lietojam…

Personalizētā meklēšana interneta pārlūkā Opera

Lai interneta pārlūkā Opera pievienotu kādu personalizētu meklēšanas parametru, jācenšas nospiest Ctrl+F12 un aktivizēt Search paneli.

Opera Search panelis

Spiežam “Add” un piepildām nepieciešamos laukus. Meklēšanas parametra “mainīgais” atzīmēts ar simboliem %s.

opera custom search
Pievienošanas logs

Daži personalizēto meklētāju piemēri:

Personu meklēšana draugiem.lv
Name: draugu meklētājs
Keyword: d
Address: http://www.draugiem.lv/friends/?search=1&query﷐5B9﷐5D=%s

Draugu meklētājs
Draugu meklētājs

Meklēšana Google Maps kartē:
Name: Google kartē
Keyword: m
Address: http://maps.google.com/maps?q=%s

Meklēšana iekš rutracker.org
Name: rutracker
Keyword: r
Address: http://rutracker.org/forum/tracker.php
Use POST: Yes
Query string: nm=%s

Protams, personalizētā meklēšana līdz ar to var notikt no tā saucamā quick search lauka blakus adrešu joslai. Ja ir vēlme izveidot kaut ko specifiskāku, bet nav iespējas pašam izdomāt vajadzīgos datus, tad dod ziņu komentāros un centīšos ko līdzēt.

Quick search piemērs
Quick search piemērs

Opera Mini 6

Lejupielāde no m.opera.com, startēšana un pirmie iespaidi:

    Uz mana mazā Samsung Star atkal parādijušies Java navigācijas izvēlne. Kur pie velna ir pilnekrāna režīms, kas bija 5 versijā?
    Ir iespēja padalīties ar interesantākajām lapām tieši no Opera Mini 6 aplikācijas. Dzīvē tas vairāk izskatās pēc saitēm uz populāriem servisiem. Manā gadījumā tiek piedāvāts Facebook, Twitter un MyOpera
    Iespējams sakritība, bet konfigurācija palikusi no Opera Mini 5 laikiem.
    Dažas lietas nogrieztas, kas uzlabo navigācijas pieredzi.

Chrome un Opera vārda dienu paplašinājums

Vienmēr esmu uzskatījis, ka vislabāk lietas var apgūt tās lietojot praktiski nevis lasot teoriju. Šajā gadījumā vēlējos izveidot kādu interneta pārlūka Opera (11 beta vai augstāk) paplašinājumu un izvēle krita uz tik vienkāršu lietu kā vārda dienas gaviļnieku attēlošanu izlecošajā logā. Galu galā izveidotais paplašinājums bija tik sasodīti vienkāršs (un nesmuks), ka bez sevišķi lielām izmaiņām to varēja piemērot arī Google Chrome interneta pārlūkam.
Continue reading

Opera un "extensions"? Kad?

Opera 11 plakāta pagaidu aizstājējs

Kā reiz kaut kad nesen iekš verbālās caurejas rakstīju, ka 14. oktobrī puiši un meitenes no Opera Software sola kaut ko lielu un interesantu.

Beidzot šī oktobra diena ir atnākusi un tagad mēs uzzinām, ka Opera 11. versijā būs iekļauta iespēja pievienot savus papildinājumus jeb extension’us. Protams, pirms steidzamies lejupielādēt Opera 11, jāsaka, ka šajai versijai vēl pat īsti alpha laidiens nav ieraudzījis spožo dienas gaismu. Tāpēc gaidām, gaidām un vēlreiz gaidām.

Gaidāms, ka interneta pārlūka Opera papildinājumus varēs izveidot izmantojot ierastos standartus – javascript, css, html, kaut kādus atbalstītos API, piemēram, vienkāršus Tab un Windows API un Opera Software garā tiks atbalstīti standarti, tāpēc droši vien nemaz nebūs grūti portēt papildinājumus no citiem interneta pārlūkiem.

Safari 5 fīčas "Reader" alternatīva uz citiem pārlūkiem

Izmantojot Safari 5, bieži vien mēs varam pamanīt, ka adreses joslas labajā pusē parādās jauna ikoniņa ar uzrakstu “Reader”. To uzspiežot, Safari pacenšas ar lapas izanalizēšanu un parāda mums tieši to, ko praktiski vēlamies – rakstu bez reklāmām un lieliem uzmanības novēršošiem sūdiņiem.

Safari 5 Reader

Ziņu aplūkošana iPad ierīcēs ar Safari 5 būtu droši vien ērtāka nekā ierasti, bet, lai citi [ātrāku] interneta pārlūku lietotāji nebūtu zaudētāji, ir izveidota lapa, kurā mēs varam paši varam izvēlēties kāds izskatīsies mūsu vēlamais lasītājs un iegūt bookmarkletu fīču ar vienu pogas spiedienu aktivizēt mūsu lasītāju

Lasītājs uz Opera interneta pārlūku

Protams, uz visiem pārlūkiem neesmu testējis, bet domāju, ka arī uz Chrome un Firefox tas darbosies. Vēlies arī? Tad dodies uz interneta lapu un ievel fīču rīkjoslā…