crunchbangplusplus < BunsenLabs Linux

Kad mana iemīļotā Linux distributīva autors neilgi pirms Debian 8 versijas iznākšanas paziņoja, ka neturpinās šī distributīva attīstību, nedaudz vīlos un sāku domāt par alternatīvu distributīvu, kas varētu apmierināt manas vēlmes.
Jā, protams, varētu izmantot teju vai jebkuru distributīvu un konfigurēt to pašam līdz tādam līmenim, lai tiktu apmierinātas manas vēlmes, bet man, acīmredzot, pietrūkst gan prāta, gan iedvesmas, lai ko tādu darītu. Un, ja ņem vērā, ka strādāju ar divām dažādām darba stacijām, tad neesmu drošs vai spētu veltīt šim pasākumam pietiekami lielu uzmanību.

cbppanother
Attēls no https://crunchbangplusplus.org/ vietnes

Lai vai kā, CrunchBang komūna ir gana aktīva un izsalkusi, un kāds CrunchBang aktīvists apņēmās reģistrēt domēnu crunchbangplusplus.org un uzbrūvēt CrunchBang brālēnu balstītu uz atjauninātajām Debian 8 pakotnēm. Izmēģināju šo versiju, bet jāsaka, ka konfigurācijas kvalitāte nebija augstākā. Un atkal – pārāk maz resursu, lai slīpētu līdz pilnībai…

Pēc neilga laika sekoja jauns paziņojums no CrunchBang domubiedru aktīvistiem – izveidots atvasinājums BunsenLabs (vai Bunsen). Šobrīd gan iso nav izveidots, bet izmēgināju klasisko Debian 8 netinstall kopā ar:
wget https://github.com/bunsenlabs/bunsen-netinstall/archive/master.tar.gz
tar -xpf master.tar.gz
cd bunsen-netinstall-master
./install

Šis skripts automātiski centīsies nokonfigurēt debian 8 ar nepieciešamajām pakotnēm un konfigurāciju, lai tā atbilstu esošajiem CrunchBang kanoniem. Ja neskaita ilgāko uzstādīšanu, samērā daudz Enter spiešanu, gala rezultāts ir visnotaļ ciešams.

Ielūkojos savā arhīvā un acīmredzot esmu aktīvs CrunchBang lietotājs jau vairāk nekā trīs gadus. Protams, esmu uz dažādiem datoriem licis dažādas Ubuntu, Mint, Debian, Arch versijas ar dažādām darba virsmām, bet vienmēr sev par pārsteigumu esmu secinājis, ka neko labāku par CrunchBang neesmu atradis.

Vārda diena

Jā, man ir vārda diena!

Varētu pat teikt, ka arī komiskajam domēna vārdam šodien kādi svētki, bet nedomāju, ka tam būtu kāda nozīme. Zinu, ka neesmu no tiem, kas īpaši aizraujas ar svinēšanu, bet jebkurš sveiciens taču ir patīkams. Jebkādā formā. Veidā. Vai tilpumā.

Un tas, iespējams, bija mājiens.

Mana pirmā Android aplikācija – 1. daļa?

Kopš esmu Android telefona īpašnieks, mana vēlme izveidot kādu vienkāršu, iesācēju līmeņa aplikāciju saviem spēkiem ir tikai augusi un sasniegusi līmeni, kad varētu beidzot ķerties pie darba. Protams, ar Java valodu nekad nav bijusi īsta darbošanās, tāpēc meklēju citas alternatīvas. Un laikam arī atradu – PhoneGap!

PhoneGap ļauj veidot vienkāršotu tiltu starp javascript un ierīcēs iebūvēto pieeju dažādiem API, tai skaitā, Geolocation, Compass, Contacts, Accelerometer, Storage un tā tālāk.

Kaut arī mēģināsim izmantot tikai javascript un css, par pamata darba vidi izmantosim populāro Eclipse, kura tiks vairāk vai mazāk speciāli pielāgota Android aplikāciju izstrādei. Pamatā ērtumam (ar vienu klikšķi varēsim kompilēt aplikāciju un startēt to Android emulātorā) un izveidotās komūnas lielumam. Ja kas noies greizi, tad visticamāk risinājumu problēmai būs iespējams atrast ātrāk nekā jaunajai Word versijai nomainīt lapu numerāciju.
Continue reading

Twitter konts Google meklēšanas rezultātos

Šķiet, ka parādījies vēl viens iemesls, lai uzņēmumi neignorētu tendences un tomēr izveidotu kontu Twitter servisā, jo Google meklēšanas serviss sāci rezultātos labāk attēlot arī twitter kontus. Tas viss, protams, ir tikai iesākumā un varbūt vēlāk pastāvēs iespēja, ka līdz ar lietotāja “pēdējo” tvītu, Google spēs parādīt arī lietotāja domu biedrus vai populārākās frāzes.

Mans konts, protams, ir pietiekami neaktuāls un neviens par laimi necentīsies to muļķīgos ierakstus “iekešot“. Tas iepriecina.

Corel Draw 12 un Word 2010 neveiksmīgā "starpliktuves" problēma Windows 7 vidē

Šodien saskārāmies ar MS Word 2010 nespēju apstrādāt Corel Draw 12 starpliktuvē iemestos datus. Iekopējot kādu objektu no koreļa datora atmiņā, visi centieni atvērt MS Word 2010 aplikāciju beidzās neveiksmīgi.

Ātrākais un, protams, ne visai smukais risinājums bija panākt starpliktuves (clipboard, ja kāds nesaprata) iztīrīšanu pirms paša Word 2010 atvēršanas, jo, ja Word aplikācija bija jau iepriekš atvērta, tad objektu, tekstu kopēšana no vienas aplikācijas otrā vairs neradīja šķietamas problēmas.

Kā viss ērtāk to iztīrīt?

Nu, protams, ja neskaita iespēju lejupielādēt 100 un vienu aplikāciju, ātrā ideja bija pašam izveidot super vienkāršu aplikāciju, piemēram, delphi vidē:

program clear;
{$APPTYPE CONSOLE}
uses
SysUtils, ClipBrd;
begin
Clipboard.AsText := ‘Alarm! Iekopētais objekts ticis izdzēsts!’; // aizvietojam nokopēto objektu ar diezgan muļķīgu ierakstu
//Clipboard.Clear;
end.

Vairāk vai mazāk šāda aplikācija darbojas un izpilda vajadzīgo funkciju. Bet šāds risinājums ir vienkāršs? Nē, jo kuram tad ir iespēja kompilēt muļķīgas (šajā gadījumā ~ 362KB lielas) programmas?

Tāpēc nekautrējos iemest acis nedaudz prātīgākos risinājumos. Šķiet, vienkāršākais variants ir izveidot saīseni un kā ceļu norādīt maģisko rindiņu:

cmd /c “echo off | clip”

Izskatās sasodīti vienkārši. Bet darbojas? Man diemžēl nē. Tāpēc nekas cits neatlika kā atgriezties pie muļķīgā risinājuma. Punkts.

Palielini Dropbox konta ietilpību par dažiem simtiem MB

Lielākā daļa Dropbox lietotāju jau būs informēti par iespēju palielināt konta ietilpību apmaiņā pret citu lietotāju – draugu piesaistīšanas. Šobrīd Dropbox ir gājuši nedaudz tālāk un piedāvā piespamot internetu ar slavas teikumiem. Ielogojamies savā Dropbox kontā un “piedraugojam” vai “piefeisojam” Dropbox kontu apmaiņā pret dažiem MB ietilpību kontā.

It kā nekas liels, bet kāpēc gan nē.

The Vampires Diaries

Brāļa datorā starp ierakumiem atklāju priekš sevis teju neatklātu brīnumu seriāla “The Vampires Diaries” izskatā. Pats seriāla nosaukums gan gan varētu liecināt par spiedzēj-sūcēj-filmas “Jauns mēness” un spiedzēj-tievēt-filmas “Bridžitas Džonsas Dienasgrāmata” netalantīgu apvienojumu un man ir neliela nojauta, ka tā arī tas ir. Tā ir?

Skatāmies. Cenšamies.

Ja neņem vērā tik paredzamo sižetu, tad kopumā nesaprotu, kāpēc katrā klusuma pauzē jāsāk skanēt mūzikai? Un tas, ka ciema padauza pirmajā sērijā paliek dzīva, ir daudzsološs sākums ilgai draudzībai ar šo seriālu? Kas tas par artefaktu gredzena formā, kas ļauj pārvietoties dienas gaismā?

Ja neņem vērā visus manus retoriskos jautājumus un faktu, ka neesmu seriāla mērķauditorija (man nav pupi un nepukstu mēnešreižu laikā), pats seriāls ir sasūcies sevī to visu labāko no pēdējā laika populārajām tīņu vampīr-filmām. Ir gan skaistulīši, gan lielais, šķetināmais noslēpums, gan sliktais brālis (kuram vampīram tad tādi nav), gan populāra mūzika fonā. Visi Krēsla fani nebūs vīlušies.

Un kāds ir Tavs viedoklis par šo seriālu? Kas labs vai slikts būs gaidām otrajā sezonā? Galvenie varoņi jau nekoncentrēsies uz celibāta ievērošanu?

Pārdod fermu "slimiem" cilvēkiem

Sludinājums:

Pardodu savu Fermu 54.limenis 12×12 laukumi. Gulbalku eka(150000 naudinu vertiba), 4 dzirnavas, 1 maizes ceptuve, 1 kuts. 280000 naudinjas konta+sapirkti visadi nieki(seklas,sunji,bites utt). cena runajama.

Sludinājumā prasītā cena ir ap 300 latiem un runājama. Cena pat varētu būt loģiski augsta, ja rēķina cik daudz laiks tajā fermā ir nosists un cik daudz varētu nopelnīt, ja šo laiku konvertētu apmaksātā darbā.

Ja kāds tomēr to fermu nopirks kaut pat par vienu latu, tad priekš manis tas būs oficiāls iemesls, lai šo cilvēku uzskatītu par idiotu.

Firefox 4 Beta un App Tabs

Mozilla izveidojuši video, lai radītu iespaidu par vienu no jaunajām iespējām ar nosaukumu App Tabs. Lietojamība pašlaik gan sūkā, jo App Tabs tā vienkārši mēdz pazust un tik vienkārši uz bis tā arī neatgriežas.

Kāpēc es to pieminu? Tāpēc, ka tas pats būtībā jau ir pieejams uz Google Chrome (5.0.03 jau noteikti) ar skanīgo “Piespraust cilni” vai “Pin tab”.
Tad kāpēc mums vajag Firefox, ja tas viss un vēl vairāk jau ir iekš Google Chrome?