Mana pirmā Android aplikācija – 1. daļa?

Kopš esmu Android telefona īpašnieks, mana vēlme izveidot kādu vienkāršu, iesācēju līmeņa aplikāciju saviem spēkiem ir tikai augusi un sasniegusi līmeni, kad varētu beidzot ķerties pie darba. Protams, ar Java valodu nekad nav bijusi īsta darbošanās, tāpēc meklēju citas alternatīvas. Un laikam arī atradu – PhoneGap!

PhoneGap ļauj veidot vienkāršotu tiltu starp javascript un ierīcēs iebūvēto pieeju dažādiem API, tai skaitā, Geolocation, Compass, Contacts, Accelerometer, Storage un tā tālāk.

Kaut arī mēģināsim izmantot tikai javascript un css, par pamata darba vidi izmantosim populāro Eclipse, kura tiks vairāk vai mazāk speciāli pielāgota Android aplikāciju izstrādei. Pamatā ērtumam (ar vienu klikšķi varēsim kompilēt aplikāciju un startēt to Android emulātorā) un izveidotās komūnas lielumam. Ja kas noies greizi, tad visticamāk risinājumu problēmai būs iespējams atrast ātrāk nekā jaunajai Word versijai nomainīt lapu numerāciju.
Continue reading

Versija par informācijas izvietošanu uz afišas stabiem

Šodien vējā pamanīju, ka uz dažiem afišas stabiem Liepājā kāds censonis izvietojis reklāmas, kas vairāk vai mazāk glītā veidā sveicina ar jaunā gada iestāšanos. Pievērsu uzmanību afišai arī tāpēc, ka zem informācijas bija publicēta saite uz reklāmas veidotāja vietni blogspot pasaulē. Zinu, ka tur bija vārds janis un viņa, acīmredzot, uzvārds, bet žēl, ka vairs to neatceros (paldies, alutiņam un citām krietnām domām!). Tiesa, varbūt viņam vajadzētu padomāt par kāda viegla iegaumējama interneta domēna iegādi, lai tādi cilvēki kā es varētu vieglāk dzīvot un nemocīt sevi. Nav jau tie domēni tik dārgi.

Bet, nu, ne jau īsti par to būtu stāsts.
Continue reading